×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. novembris, 2013
Drukāt

Fotoreportāža: Lāčplēša diena skolēnu acīm

10705596864_e94a5b5881_c

”Mūsu valstij jau gadu pēc dzimšanas bija jāiztur smags pārbaudījums — tikko dibināto Latvijas valsti mums gribēja atņemt. Tā bija liela cilvēku varonība spēt nosargāt savu valsti. Pārspēks bija neiedomājami liels, tomēr cilvēki ticēja un bija gatavi atdot dārgāko, kas viņiem ir – savu dzīvību,” — tādiem vārdiem ceturtdien, 7.novembrī, Saeimā skolēnu fotogrāfiju izstādi ”Mana Lāčplēša diena” atklāja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Izstāde radīta ar mērķi paraudzīties uz Lāčplēša dienu skolēna acīm un atklāt, ko jauniešiem nozīmē šī piemiņas diena.

Izstāde tiek atklāta īpašā dienā – pirms 91 gada 7.novembrī uz pirmo sēdi sanāca 1.Saeima, atgādināja S.Āboltiņa.
Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis izstādes atklāšanā īpaši pieminēja Rīgas 1.speciālo internātpamatskolu, kuras audzēkņi konkursam bija iesūtījuši ievērojamu skaitu darbu.
Konkursā piedalījās pavisam 70 autori no 34 Latvijas skolām, iesūtot 122 darbus. Žūrijas komisija izvēlējās 13 radošākos darbus.

Konkursa uzvarētāji ir – Kintija Teilāne, kura mācās Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas 10.klasē, Anastasija Tulupova no Rīgas 34.vidusskolas 10.klases, Līga Rozenfelde, kura mācās Varakļānu vidusskolas 12.klasē, Roberts Rēķis no Talsu novada Vakara un neklātienes vidusskolas 12.klases, Līna Salmiņa, kura mācās Rēzeknes Katoļu vidusskolas 12.klasē, Aleksejs Murins no Olaines 2.vidusskolas 11.klases, Valdis Trukšāns, kurš ir Ludzas pilsētas ģimnāzijas 11.klases skolnieks, un Katrīna Vildava, Laura Reinholde un Rihards Goldmanis no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Karīna Ķeire no Rīgas uzņēmējdarbības koledžas 11.klases, Laura Šīraka, kura mācās Salaspils 1.vidusskolas 8.klasē, kā arī Sandra Poļegoško, kura ir 11.klases skolniece.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+