×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
30. janvāris, 2015
Drukāt

Fotogrāfijas muzejā atvērs albumu “Kuldīgas impresijas”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 30. janvārī plkst. 17 Latvijas Fotogrāfijas muzejā notiks mākslas fotoalbuma “Kuldīgas impresijas” atvēršanas svētki, portāls LA.lv uzzināja muzejā.

Jaunais mākslas fotogrāfijas albums ir leģendāro Kuldīgas fotoplenēru rezultāts, tapis laikā no pērnā gada 30. maija līdz 7. septembrim. Fotoplenēros kopumā piedalījās 73 fotogrāfi no astoņām valstīm. Šajā laikā radītās fotogrāfijas noslēguma izstādei un grāmatai atlasīja žūrija Raimo Lielbrieža vadībā, bet gala izvēli veica grāmatas mākslinieces Helga Melnbārde un Sana Romanovska atbilstoši fotoalbuma mākslinieciskajai koncepcijai, atlasot un publicējot darbus no 64 autoriem.

Domājot par profesionālo fotogrāfu darbošanos romantiskajā Latvijas mazpilsētā, grāmatas māksliniece Helga Melnbārde radīja intriģējošu domu: kā būtu, ja autori caur foto objektīva “aci” ielūkotos Kuldīgā līdzīgi, kā savulaik franču impresionisti Klods Monē un Ogists Renuārs, vērojot Ruānas katedrāli un gleznojot to plenēros Parīzē dažādās diennakts stundās, no rīta saullēktā, pusdienā. Kāda būtu viņu atrastā Rīta Kuldīga, Pusdienlaika Kuldīga, Novakares jeb Vakara Kuldīga. Trīs dažādas Kuldīgas un trīs atsevišķas paaudzes – bērni, vidējais gadu gājums, senjori. Vai izdotos satuvināt pilsētvides un paaudžu raksturus savās impresijās?

Projekta idejas autors, kā arī grāmatas producents – Artis Gustovskis sadarbībā ar Kuldīgas fotoklubu Divas upes un Viduskurzemes Tūrisma apvienību. Atbalstītāji: Kuldīgas novada dome, Kuldīgas Galvenā bibliotēka, Kuldīgas Mākslas nams, Francijas institūts Latvijā, ISSP(International Summer School of Photography), Latvijas Fotogrāfijas muzejs. Grāmata iespiesta Jelgavas tipogrāfijā sadarbībā ar apgādu “Jāņasēta”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+