Uncategorized

Francija karaspēku no Mali sāks izvest martā 16

Foto – AFP

Francija, ja “viss notiks kā plānots”, karaspēka izvešanu no Mali uzsāks martā, paziņojis ārlietu ministrs Lorāns Fabiuss.

“Domāju, tas sāksies martā. Ja viss ies kā plānots, Francijas karavīru skaitu varēs samazināt,” intervijā laikrakstam “Metro” sacīja Fabiuss. Šobrīd Mali operācijās pret islāmistiem ir iesaistīti gandrīz 4000 Francijas karavīru. “Francija nevēlas Mali palikt pastāvīgi. Tie ir afrikāņi un paši malieši, kam jāgarantē drošība, valsts teritoriālā nedalāmība un suverenitāte,” uzsvēra ministrs, piebilstot, ka franču armija arvien lielākā mērā drošības uzturēšanu nodos afrikāņu vadītajai starptautiskajai atbalsta misijai.

“Mēs paši turpināsim darboties ziemeļos, kur palikuši teroristu anklāvi,” norādīja Fabiuss. Viņš piebilda, ka operācijas pirmā fāze bijusi “ļoti veiksmīga teroristu grupējumu bloķēšanās un pilsētu atgūšanā”. “Narkoteroristu grupējumi ir apturēti, taču mums jāpaliek savā postenī Mali, jo kaimiņvalstīs risks joprojām pastāv,” norādīja ministrs. Francija militāro operāciju Mali uzsāka 11. janvārī, lai apturētu islāmistus, kas pēc valsts ziemeļdaļas sagrābšanas sāka tuvoties galvaspilsētai Bomako.

LA.lv