×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
7. janvāris, 2015
Drukāt

Francijā tūkstošiem cilvēku piemin uzbrukumā “Charlie Hebdo” nogalinātos (2)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

People hold a candle light vigil as thousands gather silently on 'Place de la Republique' in central Paris hours after the attack by masked gunmen on the 'Charlie Hebdo' headquarters in Paris, France, 07 January 2015. According to news reports, 12 people have been killed in a shooting attack on the French satirical magazine Charlie Hebdo in Paris earlier the same day.

Tūkstošiem cilvēku trešdien izgājuši Parīzes un citu Francijas pilsētu ielās, pieminot uzbrukumā Francijas satīriskā žurnāla “Charlie Hebdo” redakcijai nogalinātos cilvēkus.

Vismaz 20 000 cilvēku izgāja ielās austrumu pilsētā Lionā un Tulūzā, Francijas dienvidos. Vēl 5000 cilvēku sapulcējās Parīzes Republikas laukumā netālu no uzbrukuma vietas, ziņo policija.

Demonstrantiem līdzi bija melnas uzlīmes ar uzrakstu “Je suis Charlie”, kas tulkojumā no franču valodas nozīmē “Es esmu Čārlijs”. Šāds sauklis izvēlēts, lai paustu solidaritāti uzbrukuma upuriem.

Citiem rokās bija plakāti ar tādiem saukļiem kā “Preses brīvībai nav cenas” un “Charb mort libre” (“Šarbs mira brīvs”).

Jau vēstīts, ka ar automātiskajiem ieročiem bruņoti cilvēki trešdien iebruka “Charlie Hebdo” redakcijā un apšaudē tika nogalināti vismaz 12 cilvēki. Tas ir asiņainākais teroristu uzbrukums Francijā 40 gadu laikā.

Bojāgājušo vidū ir apsargi, divi policisti, kā arī četri karikatūristi, ieskaitot galveno redaktoru Stefanu Šarbonjē, kurš bija pazīstams arī kā Šarbs. Trīs pārējie noslepkavotie ir vieni no Francijas pazīstamākajiem karikatūristiem Kabu, Tinjuss un Volinskis.

Uzbrukums noticis rīta sapulces laikā, kad laikraksta redakcijā atradās visi vadošie darbinieki. Uzbrucēji esot klieguši “Mēs esam atriebuši pravieti” un “Allahu Akbar” (“Dievs ir dižens”).

11 cilvēki uzbrukumā tika ievainoti.

“Šausmīgi, ka šie cilvēki tika noslepkavoti. Nākotnē neviens vairs nevarēs teikt, ko domā. Mums jāiziet demonstrācijās tūkstošos,” norādīja viena no francūzietēm, kura piedalījās demonstrācijā.

Mediji ziņo, ka arī citur pasaulē pilsētās tiek plānotas demonstrācijas upuru piemiņai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nebij gudri aizskart Mohammedu! Kāds cits var izmantot situāciju savā labā. Nav grūti iedomāties kam ir izdevīgi destabilizēt Eiropu un ir resursi to īstenot. Tādās situācijās pirmie cieš nevainīgie.

    • Kas tie par murgiem? Atgādināšu, ka dzīvojam Eiropā, kur vārda brīvība tiek turēta visaugstākā vērtē! Ja nepatīk žurnaļugu interpretācija, ej uz tiesu un tur pierādi savu taisnību/morālo kaitējumu un ko tur vēl, nevis uzrīko asinspirti un uzvedies laukos daudzus gadsimtus atpakaļ!

Draugiem Facebook Twitter Google+