Sports
Citi sporta veidi

Francijai traka ideja – videospēles iekļaut olimpiādes programmā 0

Gaming fans sample EA Sports FIFA 18 as Bayern Munich play Real Madrid on the screen at the Los Angeles Convention Center on day one of E3 2017, the three day Electronic Entertainment Expo, one of the biggest events in the gaming industry calendar, on June 13, 2017 in Los Angeles, California. / AFP PHOTO / FREDERIC J. BROWN

Videospēles jeb tā dēvētais “esports” varētu tikt iekļauts 2024.gada Vasaras olimpisko spēļu, programmā, pieļauj Parīzes kandidatūras, kura ir vienīgā pretendente uz 2024.gada Olimpiādes rīkošanu, vadītājs Tonijs Estanžē.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka uz 2024.gada un 2028.gada olimpisko spēļu rīkošanu bija pieteikušās tikai Parīze un Losandželosa, kura vēlāk piekrita SOK piedāvājumam pretendēt uz Olimpiādes rīkošanu 2028.gadā, līdz ar to jau tagad itin droši var apgalvot, ka pēc septiņiem gadiem vasaras olimpiskās spēles notiks Francijas galvaspilsētā. Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) spēļu norises vietas apstiprinās septembrī savā ikgadējā kongresā Limā.

Tikmēr Estanžē, kurš ir trīskārtējais olimpiskais čempions kanoe slalomā, norādījis, ka veiks pārrunas ar “esporta” pārstāvjiem un SOK par iespējamu videospēļu iekļaušanu olimpiskajā programmā, jo sacensību rīkotāji var izvēlēties vairākus sporta veidus, kuri vismaz uz vienu Olimpiādi papildinātu tradicionālo sacensību programmu.

Videospēļu sacensības jeb “esports” ir iemantojušas plašu popularitāti jauniešu vidū. Zīmīgi, ka “esports” jau ir iekļauts 2022.gada Āzijas spēļu programmā, tiesa, pagaidām nav atklāts, kādās tieši spēlēs notiks sacensības.

Estanžē uzskata, ka videospēles var kļūt par lielisku platformu, lai jauno paaudzi iesaistītu olimpiskajā kustībā. “Jaunatne ir ieinteresēta “esportā” un līdzīgās lietās, tāpēc mums vajadzētu tikties ar viņu pārstāvjiem, lai sāktu būvēt kādus tiltus. Mēs nevaram saknē pateikt, ka tās (videospēles) neatbilst olimpiskajiem principiem,” norādījis Estanžē.

“Nevēlos uzreiz pateikt nē, jo, manuprāt, tā būtu interesanta sadarbība ar SOK, ar “esports” ģimeni, lai saprastu, kāds ir videospēļu sacensību process, kāpēc tas ir tik veiksmīgs projekts,” bilda francūzis.

Jau vēstīts, ka 2020.gada olimpiskajās spēlēs Tokijā tiks dalītas medaļas arī karatē, skeitbordā, sērfingā, klinšu kāpšanā, kā arī beisbolā un softbolā, kas startē kā vienots sporta veids. Pirmie četri sporta veidi debitēs olimpiskajā saimē, bet beisbolam un softbolam šī būs atgriešanās. Tāpat sacensību programmā būs jauniešu vidē populārie 3×3 basketbols un BMX frīstails, abiem arī piedzīvojot olimpisko debiju.

LA.lv