×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
5. maijs, 2015
Drukāt

Francijas likumdevēji apstiprina plašas izspiegošanas pilnvaras

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

France Prime minister Manuel Valls,

Francijas parlamenta apakšnams otrdien apstiprinājis likumprojektu, ar kuru izlūkdienestiem terorisma draudu apkarošanas vārdā piešķirtas plašas pilnvaras izspiegot pašu valsts iedzīvotājus.

Likumprojekts Nacionālajā sapulcē tika pieņemts ar 438 balsīm “par” un 86 “pret”. Dokumentu atbalstīja abas lielās parlamenta partijas. Pret to kategoriski iebilda tikai kreisie ekstrēmisti un “zaļie”.

Vēl šomēnes likums tiks nodots balsošanai parlamenta augšnamam.

Varasiestādes, nesaņemot iepriekšēju pilnvarojumu no tiesas, varēs iegūt digitālo un mobilo komunikāciju datus par ikvienu cilvēku, kura vārds parādās terorisma lietu izmeklēšanā. Interneta pakalpojumu sniedzēji un telekomunikāciju uzņēmumi būs spiesti sniegt šos datus pēc varasiestāžu pieprasījuma.

Izlūkdienestiem būs tiesības privātos mājokļos izvietot kameras un ierakstīšanas iekārtas, bet datoros – uzstādīt klaviatūras izspiegotājus.

Varasiestādes ierakstus drīkstēs glabāt mēnesi, bet metadatus – piecus gadus.

Jaunās likumdošanas normas ir vitāli nepieciešamas, lai efektīvi cīnītos pret terorismu, skaidroja valdība. Premjerministrs Manuels Valss uzsvēris, ka Francija ir pakļauta nepieredzēti lieliem terorisma draudiem.

Kā liecina aprīlī publicētās sabiedriskās domas aptaujas rezultāti, divas trešdaļas francūžu atbalsta brīvību ierobežošanu terorisma apkarošanas vārdā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+