×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. jūnijs, 2015
Drukāt

Francijas tiesa attaisno Štrosu-Kānu apsūdzībās par dalību sutenerisma tīklā (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Francijas tiesa attaisnoja bijušo Starptautiskā valūtas fonda vadītāju Dominiku Štrosu-Kānu apsūdzībās par dalību sutenerisma tīklā

Viņa attaisnošana nebija pārsteigums, jo lietas prokurors aicināja attaisnot 66 gadus veco ekonomistu pierādījuma trūkuma dēļ. Prokurors Frederiks Fevrs aicināja atbrīvot Štrosu-Kānu, norādot, ka “ne tiesas izmeklēšana, ne tiesas sēdes nav pierādījušas Štrosa-Kāna kunga vainu”. Tiesa attaisnoja arī Beļģijas bordeļu tīkla īpašnieku Dominiku Alderveireldu, kurš tika apsūdzēts par prostitūtu piegādāšanu seksa ballītēm, kuras apmeklēja Štross-Kāns. Alderveirelds bija paziņojis, ka nav guvis finansiālu labumu par prostitūtu dalību ballītēs ar Štrosa-Kāna dalību. Viņš arī aizstāvēja prostitūciju un viņa tiesības saņemt 50 procentus prostitūtu ienākumu, norādot, ka “mēs maksājam nodokļus un par elektrību”.

Tiesa Lillē izskatīja lietu, kurā vienam no apsūdzētajiem Štrosam-Kānam tika inkriminēta līdzdalība sutenerisma tīklā, kas algojis prostitūtas seksa ballītēm Briselē, Parīze un Vašingtonā. Tiesas priekšā stājās pavisam 14 apsūdzētie – viesnīcu menedžeri, policijas darbinieki un bordeļa īpašnieks. Šajā tā sauktajā Lilles viesnīcas “Carlton” lietā Štrosam-Kānam draudēja līdz 10 gadus ilgs cietumsods un 1,5 miljonu eiro naudassods. Saskaņā ar apsūdzību Štross-Kāns ne vien piedalījies seksa ballītēs ar prostitūtām, bet arī piedalījies to organizēšanā, tāpēc prokurori uzskatīja, ka viņu var apsūdzēt par līdzdalību sutenerismā. Lietas materiālos viņš ir nosaukts par šo ballīšu “centrālo figūru” un “svētku karali”.

Francijā prostitūcija ir legāla, bet par sutenerismu, tostarp prostitūcijas veicināšanu un finansiāla labuma gūšanu, draud ievērojams cietumsods. Aizstāvības puse apgalvoja, ka Štross-Kāns nav uzskatāms par ballīšu organizatoru un pat neesot zinājis, ka uz tām atnākušās sievietes bija prostitūtas. Štross-Kāns atzīst, ka ir piedalījies seksa ballītēs Francijā un ASV, bet uzstāj, ka neesot zinājis, ka daļai no sievietēm tika maksāts par dalību tajās.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Miljoni dara savu,- advokāti paši labākie no visas pasaules!!!

  2. Toreiz, kad istabas aptiiriitaaja, ar HIV slima mulate apsuudzeeja Shtrosu Kanu izvaroshanaa, citas sievietes staastija, ka sho francuuzu nevarot ar sievieti atstat vieni iztabaa. Jo tad shis viirs sievietei tuuliit gaazhas virsuu.

Draugiem Facebook Twitter Google+