×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. jūnijs, 2017
Drukāt

“Fū sala” Rīgas sirdī (1)

Foto - ITAR-TASS/LETAFoto - ITAR-TASS/LETA

Jau pavisam drīz, trešdien, 21. jūnijā, Rīgu apciemos pasaules raudzes stadiona roka zvaigznes – grupa “Foo Fighters” –, kas brīvdabas koncertu sniegs pašā pilsētas viducī – Lucavsalā –, gaidot līdz 30 tūkstošiem apmeklētāju. 27. jūlijā šajā vietā uzstāsies arī viena no veiksmīgākajām grupām rokmūzikas vēsturē “Red Hot Chili Peppers”. Tikmēr liela mēroga koncertu rīkotāji atzīst, ka lielāku skatītāju skaitu neviena brīvdabas koncertu vieta Rīgā šobrīd nespēj uzņemt – uz tādām varam cerēt tikai nākotnē.

 

Prasa vairāk pūliņu

Mežaparka estrādei pašlaik atrodoties rekonstrukcijā, pirms trim gadiem atklātajai Lucavsalai ir iespēja pierādīt savu koncerta vietas potenciālu. “Lucavsala šobrīd ir vienīgā alternatīva liela mēroga koncertu norisei,” norāda “Foo Fighters” koncerta rīkotāju, koncertaģentūras FBI pārstāvis Kristaps Kārkliņš.

Pēc Rīgas domes rīkotās neveiksmīgās Lucavsalas izpārdošanas epopejas pirms trim gadiem tā pārvērtusies par atpūtas parku un lielkoncertu vietu, aizsākot jaunu ēru Rīgas mūzikas un pasākumu dzīvē. Tiesa, līdz šim tā nav bijusi komerciāli īpaši veiksmīga. To atklāja ar mūsu pilsētas galvu laipnu atļauju no Krievijas atceļojušais teju skandalozais festivāls “Kubana”. Taču tā apmeklējums izrādījās zems, un rīkotāji nolēma festivālu Rīgā vairs nerīkot. Palaikam Lucavsalā norit pa plašākam mūzikas pasākumam, piemēram, “Holy krāsu festivāls”, piedaloties pašmāju mūziķiem un jauniešiem un vienam otru apmētājot ar krāsu putekļiem. Arī tas šogad atcelts. Plaši zināms, ka šīs vasaras sākumā plašas tautas masas piesaistīja “bezmaksas” Krievijas grupas “B2” koncerts, bet par klasisku veiksmes stāstu to arī nenosauksi. Plašākus “apgriezienus” Lucavsala uzņem šajā vasarā.

“Vietai ir labs tēls, tā iepriekš izmantota kultūras pasākumiem, cilvēki to pazīst, kā arī tā ir pietiekami labi sasniedzama, turklāt ir skaista sala Daugavā,” vietas izvēli pamato FBI pārstāvis. Tiesa, rīkot koncertu vietā, kas nav tam sākotnēji paredzēta, prasa vairāk pūliņu un arī izmaksas ir lielākas. Novērtēt Lucavsalu Rīgā kā iespējamo koncerta vietu ieradušies arī “Foo Fighters” turnejas rīkotāji, lai to “pārbaudītu dzīvē”, un atzinuši to par gana piemērotu. Atrašanās centrā, ūdens tuvums un nelieli attālumi ir izšķirošie faktori, ko uzteikuši zvaigžņu pārstāvji. “Grupas menedžments to uzreiz nodēvēja par “Foo island” jeb “Fū salu”,” atklāj K. Kārkliņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+