Kultūra
Latvijā

Gaidāms tradicionālais Kandavas Mākslas plenērs 16


Skats no iepriekšējā plenēra 2013. gadā
Skats no iepriekšējā plenēra 2013. gadā
Foto: kandava.lv

Kandavas Mākslas plenērs ir ilggadēja tradīcija, kura arī šogad tiek turpināta, un plenēram var pieteikties jebkurš interesents – mākslinieks, mākslas mīļotājs, students, skolēns, vēsta rīkotāji.

Plenērs piecos žanros risināsies Kandavas pilsētvidē – Kandavas Vecpilsētā, promenādē, Bruņinieku pilskalnā, Kandavas novada muzejā, Amatniecības centrā, Mākslas galerijā, Kandavas Internātvidusskolā un citviet

Keramikas darbnīcas vadītājs būs biedrības “Pūdnīku skūla” dibinātājs, podnieks Evalds Vasilevskis piedāvā iespēju strādāt individuāli vai iegūt pamatzināšanas Latgales svēpētās keramikas arodā. Darbi tiks veidoti brīvi ar rokām, neizmantojot mehāniskas ierīces, cilvēkam kaitīgas vielas un tehnoloģijas. Darbi tiks veidoti tā, lai tie būtu praktiski un unikāli un nedēļas beigās apdedzināti malkas ceplī.

Animācijas darbnīcu vadīs mediju māksliniece Ieva Kaula. Tiks veidota “stop motion” un jauktas tehnikas animācija izmantojot mālu un citus materiālus. Tās sižets būs “Kandava dzīvo ar garšu”. Dalībnieki var ņemt līdz savu fototehniku.

Gleznošanas darbnīcas vadītāja būs māksliniece Inga Brīniņa, Latvijas Mākslinieku savienības un Tukuma Mākslinieku grupas biedre. Darbnīcas dalībnieki varēs strādāt brīvi, konsultējoties ar citiem kolēģiem, iespējamas individuālas konsultācijas, darbs grupā – ainavas gleznošana izbraukuma ekskursijā un kopīgas pārrunas par glezniecību.

Grafiti mākslas darbnīcu vadīs grafiti mākslinieki Ēriks un Renārs Caunes. Viņu vadībā četri interesenti varēs iepazīties ar grafiti mākslu, kopīgi apgleznojot vienu vides objektu. Darbnīca notiks divas dienas – 17. un 18. jūlijā.

Papīra liešanas darbnīcu vadīs Dace Asne. Viņas vadībā varēs uzzināt, iemācīties kā no svaigas zāles var izliet papīru un izveidot dažādus ekosuvenīrus – kastītes, paliktņus un citas lietas.

Sīkāka informācija un pieteikšanās – www.kandava.lv.

LA.lv