×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
23. maijs, 2013
Drukāt

Gaismas pils teju pabeigta; atlikusi iekšējā apdare un infrastruktūra

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Vakar mediju pārstāvjiem tika izrādītas jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) telpas. Prezentācijā pilnsabiedrības “Nacionālā būvkompāniju apvienība” padomes priekšsēdētājs Māris Saukāns pastāstīja, ka ēkas celtniecības darbi padarīti par 99%.

 

Atsevišķās platībās atlicis vien ieklāt koka grīdas segumu, kas tiks izdarīts, līdzko būs pabeigti patlaban notiekošie infrastruktūras darbi. Vēl ar nerūsējošā tērauda plāksnēm jānoklāj jumts platībā, kur sākotnēji bija paredzēts izvietot saules baterijas. LNB pilnībā plānots pabeigt līdz gada beigām.

LNB direktors Andris Vilks pauda, ka jaunās bibliotēkas galvenās stratēģiskās prioritātes ir radīt apstākļus, lai cilvēkiem bibliotēkā gribētos atgriezties atkal un atkal, maksimāli adaptēt digitālo vidi savā darbībā un veicināt visu Latvijas bibliotēku sadarbību un izaugsmi. Esot sagaidāms, ka jaunajā bibliotēkā dienā varētu iegriezties ap 3000 apmeklētāju. Ēka būšot arīdzan kā kultūras centrs, kur norisināsies dažādi sarīkojumi – izstādes, semināri, koncerti, izrādes, diskusijas utt. Atsevišķa zāle ar 350 sēdvietām tiks nosaukta Imanta Ziedoņa vārdā.

Bibliotēka strādās 72 stundas iepriekšējo 40 vietā. “Tā kā lūgums iedot grāmatu uz nakti vēl aizvien ir aktuāls,­ atsevišķa bibliotēkas zona darbosies diennakts režīmā,” norāda A. Vilks.

Būšot pieejami arī dažādi jaunumi – multimediju centrs, bērnu Pasaku istaba, individuālas darba kabīnes, grupu telpas, mākslas centrs u. c. Uz jauno ēku LNB no pašreizējām telpām pakāpeniski pārcelsies nākamā gada pirmajos astoņos mēnešos.

Tikmēr LNB Atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja Undīne Būde aicināja turpināt ziedot Gaismas pils attīstībai, krājuma papildināšanai un satura veidošanai un informēja, ka pie ieejas ēkā 3×13 metru liela siena tiks atvēlēta plāksnēm ar to ziedotāju vārdiem, kuru LNB veltītā summa vai vērtība naudas izteiksmē ir ne mazāka par 100 latiem. Patlaban ziedotāju vārdiem rezervētas 272 plāksnītes, taču vieta paredzēta 2000.

 

Fakti

* Kopējās LNB izmaksas ir 187 miljoni latu, kas ietver ēkas celtniecību, infrastruktūru, mēbeles, aprīkojumu, pārcelšanās izdevumus, PVN u. c.

{gallery id=”1769″}

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+