×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
22. septembris, 2013
Drukāt

Galerijā „Jēkabs” skatāma Alises Mediņas personālizstāde „Cozy”

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Līdz 10. oktobrim mākslas galerijā “Jēkabs” ir iespēja aplūkot daudzsološās un talantīgās mākslinieces Alises Mediņas jaunāko darbu izstādi. Tā veltīta ikdienas motīviem, kas iedvesmo mākslai. Nosaukums „Cozy”, kas tukojumā no angļu valodas nozīmē mājīgs, omulīgs, mazs, ērts, silts un patīkams, sevī ietver to īpašo sajūtu gammu, ko māksliniece caur saviem darbiem cenšas nodot tālāk skatītājam.

Izstādē redzamajās gleznās atainoti ikdienas motīvi, vietas, priekšmeti un telpa, kas tiešā veidā rosinājuši darbu tapšanu. Nedaudz eklektiskā salikumā, it kā atbildot uz jautājumu: „kas Tevi iedvesmo”, viena pēc otras skanētu atbildes: saulaina diena – tāda, kā vakar, skats pa darbnīcas logu, arbūzs no Uzbekistānas, nakts brauciens ar riteni, skaista arhitektūra, drauga kedas, saules spēle logā un ..” Šādi iedvesmas avoti caurstrāvo Alises Mediņas noskaņu pilnos darbus, kas tapuši, izmantojot klasiskus izteiksmes paņēmienus. Ar sulīgas krāsas un gaismas spēlēm, veikliem otas triepieniem māksliniece vizualizē jaunas realitātes vīziju un mūsdienu cilvēka dzīves izjūtu. Par šo izstādi pati autore saka: „Varbūt tas ir „strausa instinkts”, kas ignorējot cilvēcisko vēlmi atrast lietas par kurām pažēloties, vai pret kurām vērsties, meklē skaisto, apgaismojošo mazajās lietās .”
Alise Mediņa (1984) gleznieciskās iemaņas guvusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā, beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju un 2010. gadā ieguvusi arī Maģistra grādu glezniecībā. Studiju laikā māksliniece pilnveidojusi savas zināšanas Portugalē Universidade do Porto Tēlotājas mākslas nodaļā. Alise līdz šim sarīkojusi neskaitāmas personālizstādes Latvijā, Vācijā, Holandē un Dānijā, kopš 2004. gada piedalījusies grupas izstādēs un starptautiskos projektos, gūstot atzinību Latvijā un ārzemēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+