Mobilā versija
+7.6°C
Laimonis, Laimis, Elva, Elvijs, Elvis
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
3. decembris, 2013
Drukāt

Glābēji par darbu Zolitūdes traģēdijā saņems prēmiju trīs algu apmērā (2)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Zolitūdes traģēdijas glābšanas darbos un seku novēršanā iesaistītajiem iekšlietu nozares darbiniekiem tiks izmaksātas prēmijas, kam kopumā atvēlēti 812 616 lati. Par valdības otrdien nolemto informē Iekšlietu ministrijā (IeM).

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonām, kuras tieši piedalījās glābšanas darbos, prēmija ir noteikta trīskāršā ugunsdzēsēja-glābēja faktiskās mēnešalgas apmērā un veido 1 008 latus pirms nodokļu samaksas.

Savukārt Valsts policijai (VP) prēmijas apmērs noteikts diferencēti – no 280 latiem līdz 1008 latiem, izvērtējot katras amatpersonas iesaisti, bīstamību, veicamo uzdevumu sarežģītību un citus faktorus.

No VUGD un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas glābšanas un meklēšanas darbos tieši piedalījās un prēmijas saņems 493 amatpersonas, savukārt no VP prēmēs 154 amatpersonas.

IeM skaidro, ka iekšlietu nozares amatpersonas iesaistītas dienesta pienākumu izpildē arī ārpus noteiktā dienesta pienākumu izpildes laika un naktī. Cilvēki veica smagu fizisku darbu sarežģītos un emocionāli smagos apstākļos.

Finansējums prēmijām rasts no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. VUGD darbiniekiem izmaksās kopumā 584 473 latus, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžai – 73 227 latus un Valsts policijai – 154 916 latus.

Jau vēstīts, ka 21.novembrī Zolitūdē, iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, dzīvību zaudēja kopumā 54 cilvēki, no kuriem trīs bija glābēji. Vairāki desmiti cilvēku traģēdijā cieta, viņu vidū bija arī 12 glābēji, no kuriem daži cieta arī smagi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Varoņiem slava, bet atcerēsimies, ka varonība rodas tur, kur jālabo kāda nolaidība, neizdarība un pat noziedzīga attieksme.

  2. PRĒMĒT PAREIZI, TIKAI NE NO SABIEDRĪBAS MAKA, BET TIEŠI NO NOZIEGUMA VAININIEKIEM!

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+