Mobilā versija
+2.9°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
6. septembris, 2012
Drukāt

Glāzes forma ietekmē alus dzeršanas ātrumu

Foto- LETAFoto- LETA

Alus glāzes forma ietekmē tās tukšošanas ātrumus, liecina britu zinātnieku veiktais pētījums. Bristoles Universitātes pētnieku veiktajā eksperimentā piedalījās 159 vīrieši un sievietes, kas no dažādām glāzēm dzēra bezalkoholiskos dzērienus un alu.

Visās glāzēs bija ielieti 330 mililitri dzēriena, bet daļa glāžu bija taisnas formas, savukārt daļa izliektas formas.

Bezalkoholisko dzērienu dzeršanas ātrumu glāzes forma neietekmēja, eksperimenta dalībniekiem abu formu glāzes iztukšojos vidēji septiņās minūtēs.

Taču atklājās, ka glāzes forma krietni ietekmē alus dzeršanas ātrumu. Pētījuma dalībnieki no izliektas formas glāzes alu izdzēra vidēji septiņās minūtēs, taču no taisnas glāzes 11 minūtēs.

“Ja alkoholiskais dzēriens tiek pasniegts taisnā glāzē, dzeršanas ātrums samazinājās ar gandrīz 60%, salīdzinot ar izliektu glāzi,” teikts pētnieku ziņojumā.

Pēc pētnieku domām, izliekta glāze apgrūtina dzeršanas ātruma novērtēšanu, jo apaļās formas dēļ ir grūti saprast, cik daudz dzēriena ir atlicis glāzē.

Pētījuma dalībniekiem arī rādītas fotogrāfijas ar daļēji piepildītām alus glāzēm, lūdzot novērtēt, vai tajās ir vairāk, vai mazāk par pusi dzēriena.

Atklājās, ka izliektās glāzēs iepildītā dzēriena daudzumu pētījuma dalībnieki biežā novērtēja nepareizi.

Pētījuma vadītāja doktore Andžela Etvuda uzskata, ka, dzerot bezalkoholisko dzērienu, cilvēki neraizējas par dzeršanas ātrumu, tāpēc glāzes forma to neietekmēja.

Etvuda arī norāda, ka pētījumā iesaistītie cilvēki izdzēra tikai vienu glāzi alus laboratorijas apstākļos, līdz ar to nav zināms, kas notiktu neformālākos apstākļos un izdzerot vairākus dzērienus.

Iepriekšējos pētījumos ir pierādīts, ka glāzes forma ietekmē, cik daudz dzēriena cilvēki ielej glāzēs. Atklājies, ka cilvēki vairāk alkoholu ielej zemās un platās glāzēs nekā garās un šaurās.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (1)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (2)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+