Mobilā versija
-2.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
19. aprīlis, 2016
Drukāt

Gleznās tulpes daudzveidīgās izpausmes dārzā un mākslā

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

No 29. aprīļa līdz 31. maijam Mencendorfa namā būs iepazīstams starptautiskas un vietējas sadarbības projekts “Tulpe mākslā, dārzā un dizainā”, LA.lv uzzināja muzejā.

Maigais, trauslais pavasara zieds jau gadsimtiem ilgi priecē cilvēkus dažādās pasaules valstīs, bet kopš 17. gadsimta tas kļuvis par īpašu simbolu Nīderlandē. Atzīmējot un godinot Mencendorfa nama auglīgo sadarbību ar Nīderlandes muzejiem un Rīgas Jūgendstila centru, kā arī ar citiem muzejiem, galerijām, māksliniekiem un fotogrāfiem, Vecrīgā uz laiku izveidots īpašs “Tulpju dārzs”. Tajā varēs aplūkot dažādu laiku dizaina priekšmetus – traukus, mēbeles, apģērbu –, kuros svarīga nozīme ir tulpes formai vai tulpes ziedam kā rotājošam elementam un simbolam, baudīt tekstila, foto darbus gleznas, stikla mākslu, kuru autorus iedvesmojis tulpju skaistums un neparastums. Dzīvo ziedu skaistumu īpaši akcentēts tulpju kolekcionāra Jāņa Salena ziedu parāde, kuru Mencendorfa namā atklās 20. maijā.

Paralēli šai izstādei atvērta “jūgendstila tulpju” ekspozīcija Rīgas Jūgendstila centrā, tādējādi vēl paplašinot tēmas robežas, pauda izstādes rīkotāji.

5. maijā plkst. 10 Mencendorfa namā risināsies tulpju tēmai veltīta konference, bet jūnijā tēmu turpinās Maskavas fotogrāfu Aleksandra Semuhina un Jevgēnija Jefremova personālizstāde.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+