×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. novembris, 2014
Drukāt

Grāmatas “Medības Latvijā” kristībās

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Grāmatas "Medības Latvijā" veidotāji mākslinieks Indulis Martinsons (no kreisās), izdevniecības direktore Evija Veide, valdes priekšsēdētājs Guntars Kļavinskis, redaktore Dzintra Zālīte un sastādītājs Aldis Sāvičs.

Purnavu muižā 25. novembris bija īpaša diena – te notika jaunās grāmatas “Medības Latvijā” kristības. Un, kā pieklājas svētkos, bija gan laba vēlējumi jaundzimušajai grāmatai, gan no sirds teikti pateicības vārdi tiem, bez kuru dāsnuma un darba šādu grāmatu nebūtu iespējams izdot.

Pamazām sāka ierasties lūgtie viesi. Ieraugot mednieku festivāla “Minhauzens” krusttēvu Āriju Ūdri, pārņēma dīvaina sajūta. Šķiet, tikai nupat sportojām un ballējāmies Lejasciemā pirmajā mednieku festivālā “Minhauzens”, kad plašākai publikai tika atrādīta “Lielā medību grāmata”. Vai tiešām pagājuši jau 15 gadi? Kopš tā laika taču izaugusi jauna mednieku paaudze! Kā viņi apguva teorētiskās zināšanas?

Tagad šādas problēmas vairs nebūs, jo ceļu pie lasītājiem sāk lielā, 336 lpp. biezā, bagātīgi ilustrētā grāmata medniekiem un dabas draugiem – “Medības Latvijā”. Izdevniecība “Lauku Avīze” paveikusi lielu un nozīmīgu darbu, varētu pat teikt – izrādījusi drosmi, sākdama tik dārgu un darbietilpīgu projektu. Bet, kā teica grāmatas sastādītājs Aldis Sāvičs, šim bērniņam ir daudz bagātu krusttēvu un vairākas gādīgas krustmātes. Pateicoties sponsoru dāsnumam, gada laikā izdevies īstenot šo ideju, turklāt lasītāji grāmatu varēs nopirkt par pieejamu cenu.

Doma par jaunas, medību tēmai veltītas grāmatas izdošanu virmoja gaisā jau vairākus gadus, bet viss pamazām sāka virzīties uz priekšu, kad beidzot zvaigznes sastājās īstajās pozīcijās: par AS “Lauku Avīze” valdes priekšsēdētāju bija kļuvis jauns un ļoti zinātkārs mednieks Guntars Kļavinskis, izdevniecību sāka vadīt enerģiskā Evija Veide, Aldis Sāvičs, sastādot “”Latvijas Avīzes” Mednieka gadagrāmatas”, apzinājis labāko autoru loku, bet ģenerālsponsors, SIA “Purnavu muiža” īpašnieks Rolands Orlovskis sapratis, ka nav vērts tērēt laiku, mācot jaunajiem medniekiem ābeces gudrības, labāk lai izlasa grāmatu un tad nāk uz veikalu vai šautuvi. Arī citi atbalstītāji – SIA “Ceļu, tiltu būvnieks”, SIA “Skoks”, SIA “Dižezers”, Dikļu pils, Viesturs Andersons, Alfrēds Čepānis, Viesturs Valdis Dreimanis, Andrejs Sačiks, Igors Skoks un Agris Riba – bija vienisprātis – tāda grāmata ir vajadzīga, un tā ir jāatbalsta.

Redkolēģijas sanāk­smēs Jānis Baumanis, Jānis Ozoliņš un Linda Dombrovska kopā ar sastādītāju Aldi Sāviču meklēja labāko risinājumu problēmai, par ko tad īsti rakstīt grāmatā, jo medniekus interesē vēl daudz tādu jautājumu, kuri apjoma dēļ šajā izdevumā diemžēl neietilpa.

Tad pie darba ķērās autori. Viņi rakstīja, svītroja, papildināja, vēlreiz svītroja, atkal pārlaboja… Fotogrāfi, pārskatījuši arhīvus, ar skubu devās uz mežu trūkstošo kadru medībās. Un dažas fotogrāfijas ir patiešām unikālas!

Sarunas par medībām nerimās un nerimās. Mednieki stāstīja par saviem piedzīvojumiem, kala nākotnes plānus, atkal un atkal šķirstīja grāmatu, novēlot kristāmajam bērniņam atrast labas jaunās mājas, jo mūsdienās medniekiem ir ļoti daudz jāzina un jāmācās.

Vairāk par jauno izdevumu uzzināsiet, 27. novembrī plkst. 22.05 LTV7 raidījumā “Uz meža takas” noskatoties interviju ar grāmatas “Medības Latvijā” sastādītāju Aldi Sāviču, bet plašāks sižets par pasākumu būs skatāms decembra raidījumā.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18.5
Alūksne +17.4
Daugavpils +15.4
Saldus +15
Liepāja +14.9
Jelgava +16
Ventspils +20.6
Limbaži +15
Madona +15
Rēzekne +16
Draugiem Facebook Twitter Google+