×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
9. jūlijs, 2013
Drukāt

Grāmatu draugu ķēdei ir reģistrējušies 1900 cilvēku

foto - Letafoto - Leta

Grāmatu draugu ķēdei, kuras laikā no rokas rokā tiks nodotas grāmatas no Latvijas Nacionālās bibliotēkas Kr. Barona ielā uz jauno ēku, ir reģistrējušies 1900 cilvēku, aģentūrai BNS pastāstīja nodibinājuma “Rīga 2014” preses sekretārs Mārtiņš Drēģeris.

Tā būs tautas līdzdalības akcija, kas norisināsies 2014. gada 18. janvārī. Grāmatu Draugu ķēde ir iecerēta kā simboliska akcija, ar ko arī iesāksies arī Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gads.

“Optimāli ir aprēķināts, ka būtu nepieciešami aptuveni 20 000 cilvēku, lai sešās stundās 20 000 grāmatu aizceļotu no vecajām mājām uz jauno Nacionālās bibliotēkas ēku,” saka Drēģeris.

Grāmatu draugu ķēde ir “Rīga 2014” mākslinieciskās padomes oriģinālideja. Konceptuāli šādu ideju ierosinājis režisors Uģis Brikmanis.

Ceļš no vecās Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas līdz Gaismas pilij ir 2014 metru garš un reģistrēšanās sistēmā sadalīts astoņās zonās: Vērmanes dārzs, Merķeļa iela – Raiņa bulvāris, Raiņa bulvāris – Aspazijas bulvāris, Audēju iela, Grēcinieku iela, 11. novembra krastmala, Akmens tilts un Mūkusalas iela. Reģistrējoties var izvēlēties sev izdevīgāko vietu un laiku.

Vērmanes dārza zona paredzēta dalībniekiem ar bērniem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Savukārt Akmens tilta zonā lūgti pieteikties īpaši izturīgie un drosmīgie, kurus nebaida iespējamais vējš un sals. Ceļa posmā no vecās un jauno bibliotēkas ēku tiks gādāts par iespējām sasildīties un baudīt siltu dzērienu. Savukārt, domājot par grāmatu drošību, tās tiks atputekļotas un ievalcētas.

Visi reģistrētie dalībnieki saņem piespraudi, kas apliecina dalību šajā tautas akcijā. Reģistrējoties internetā, piespraudi varēs saņemt radoši informatīvajā telpā Esplanādē.

Par Gaismas pili saukto Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēku plānots nodot ekspluatācijā 2013 gada beigās vienlaikus ar infrastruktūras būvdarbu pabeigšanu.

Saskaņā ar līgumu, ko valsts ar būvuzņēmējiem parakstīja 2008. gada 15. maijā, bibliotēkas ēkas būvniecība izmaksā 114,6 miljonus latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+