×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
28. aprīlis, 2014
Drukāt

Graube: Latviju sargā NATO, obligātais dienests nav vajadzīgs (9)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

ASV karavīri Latvijā atradīsies vismaz līdz šā gada beigām, pirmdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube.

Tajā pašā laikā viņš norādīja, ka Ministru prezidente Laimdota Straujuma ir devusies uz ASV, kur plānots pārrunāt arī amerikāņu karavīru atrašanās ilgumu Latvijā. Tādējādi termiņš, līdz kuram Latvijā uzturēsies 150 ASV karavīri, šobrīd nav zināms.

“150 karavīru ierašanās Latvijā ir signāls, lai skaidri parādītu, ka NATO ir gatavs nepieciešamības gadījumā aizsargāt Latviju,” norādīja Graube.

BNS jau ziņoja, ka Ādažu bāzē pagājušajā nedēļā ieradās 150 ASV karavīri.

Tāpat Graube norādīja, ka Obligātais karadienests Latvijā nav nepieciešams. Viņaprāt, šodien pieejamās modernās tehnoloģijas neprasa lielu cilvēku skaitu, tāpēc nav nepieciešamības obligātā kārtā iesaukt armijā iedzīvotājus.

Graube arī uzsvēra, ka obligātā karadienesta atjaunošana prasītu ļoti lielas izmaksas.

“Pilsoņu iesaistīšana zemessardzē, viņu apmācība ir mūsu ejamais ceļš, lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu valsts aizsardzību,” piebilda Graube.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Ziniet, Graubes kungs…..obligātais dienests nekādi jau nu nevar maisīt valsts aizsardzības iespējas, bet zaldātu, apmācītu zaldātu gan var trūkt! Pie tam…..Kā Jūs variet garantēt to 5. pantu?????? Tā var izrādīties tukša muldēšana…..Vācija NOTEIKTI! nenāks mums palīgā Krievijas iebrukuma gadījumā, ij nesapņojiet!…..Amerikāņu lidmašīnas būs pēc 9 stundām! /ja būs…/ Tikmēr vaņas jau būs pilna Latvija! Es domāju- tas ir vēl viens klajš vājums mūsu aizsardzības sistēmā, ja nespējam organizēt valsti pilna mēroga aizsardzībai! /Paskatieties uz Šveici!/

  2. … Militaram personam vajadzetu aizliegt iespaidot vajadzigo politisko novirzi … tikai dot savus padomus … jo vienmer paradas parak saura domasanaka sen jau Bezabrenes VBS vadiba … !!!

  3. Graubes kungs, kas sevi sargā, to arī Dievs sargā. Obligātais dienests tikai cels Latvijas aizsardzības spējas, kā arī parādīs, kuri vēlas, bet kuri nevēlas dienēt Latvijas armijā.

  4. Obligātais dienests ir noteikti vajadzīgs, jo veicina patriotismu un stiprina valsti.Tagad jaunie vīrieši, kas nav turējuši rokās ieroci un baudījuši armijas kārtību, kara gadījumā būs īsta lielgabalgaļa, bez kādām iemaņām un pieredzes un ne fiziski, ne garīgi nav gatavi aizstāvēt ne sevi, ne valsti. Ir muļķīgi stāstīt, ka tas dārgi maksā – vai tad valsts neatkarība un brīvība ir prece, ar kuru var tirgoties? Tik tālu jau mūsu militāristi degradējušies! Nekāds NATO mūs neglābs, ja būs šāda attieksme pret valsts drošību.

  5. Obligātais dienests ir vajadzīgs …. jaunie vīrieši aug par memmes dēliņirm jo sevišķi bagāto atvases… apzināti tiek audzināti kaut kādi MĪKSTIE.

  6. Bezizmēra demokrātijas apstākļos nekas nav obligāts,izņemot komercnoslēpumu izpaušanu,par ko slēgtā tiesa sēdē tiesā Neo, obligāta ir geju ,lezbiešu ,pedofīlu ,cietumnieku,arī par slepkavībām notiesāto cilvēktiesību ievērošana.
    Obligātais karadienests efiņu pataisītu par vīrieti,savas ģimenes un valsts aizstāvi,kam sveši t.s. kaitīgie ieradumu.

  7. kāpēc obligātais dienests … Jāstiprina zemesardze. Brīvprātīga organizācija tak …

Draugiem Facebook Twitter Google+