×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
31. oktobris, 2014
Drukāt

Elektroenerģijas cenas kāpums lielāks, nekā sola amatpersonas (30)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Latvijas Avīzes” lasītājiem neizpratni izraisījis Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra Jurija Spiridonova aizvadītajā nedēļā paustais par elektroenerģijas cenas kāpumu par vidēji 15 – 30% pēc tirgus atvēršanas nākamā gada 1. janvārī. Lasītāji un arī eksperti pierāda, ka sadārdzinājums būs lielāks.

Rīdzinieks Kārlis Rudzītis teic, ka patlaban viņa mājsaimniecība ik mēnesi patērē 75 kWh elektroenerģijas. Maksājums ir 75 x 11, 64 centi = 8,73 eiro. Pēc brīvā tirgus nosacījumu ieviešanas, izmantojot “Latvenergo” ieteikto “Elektrum Universālais” tarifu plānu, par tikpat lielu elektroenerģijas patēriņu būs jāmaksā 12,68 eiro (0,169 x 75) jeb par 34,7% vairāk nekā patlaban. Izvēloties tarifu plānu “Elektrum Izdevīgais” un norēķinoties portālā “e-latvenergo”, par vienu kWh būs jāmaksā 16,7 centi jeb par 30,3% dārgāk nekā patlaban.

Ārija no Rīgas vērš uzmanību, ka mājsaimniecībām, kuras ik mēnesi tērē līdz 100 kWh elektroenerģijas un kurām nav piešķirts trūcīgā, mazturīgā vai daudzbērnu ģimenes statuss, ir jāsalīdzina šā brīža “Starta” tarifs 11,64 centi/kWh un “Elektrum Universālais” – 16,9 centi/kWh. Cenas kāpums ir 31,2%.

Mājsaimniecībai ar vidējo mēneša elektroenerģijas patēriņu 100 kWh ir jārēķinās ar vismaz 43% lielu sadārdzinājumu, apliecina “Swedbank” Privātpersonu finanšu institūta eksperte Evija Kropa. Mazāks sadārdzinājums būs trūcīgajiem, maznodrošinātajiem cilvēkiem un daudzbērnu ģimenēm.

Valsts atbalsts trūcīgajiem un maznodrošinātajiem 2015. gadā būs vien a/s “Latvenergo” klientiem. Atbalstu piešķirs par elektroenerģijas patēriņu līdz 100 kWh mēnesī, nodrošinot cenu 0,1164 EUR/kWh. Par patēriņu virs 100 kWh/mēn. – atbilstoši izvēlētajam tirgus piedāvājumam. Trūcīgā vai maznodrošinātā statusu personai (ģimenei) piešķir konkrētās pašvaldības sociālais dienests, kas par to tālāk informē a/s “Latvenergo”.

Arī daudzbērnu ģimenēm, kas vēlēsies saņemt valsts atbalstu, 2015. gadā būs jāpaliek par a/s “Latv­energo” klientu. Atbalstu piešķirs par elektroenerģijas patēriņu līdz 300 kWh/mēn., nodrošinot cenu 0,1164 EUR/kWh. Par patēriņu virs 300 kWh/mēn. – atbilstoši izvēlētajam tirgus piedāvājumam. Šajā gadījumā jāvēršas pie a/s “Latvenergo”, apliecinot atbilstību daudzbērnu ģimenes statusam.

Patlaban ir arī zināms, ka privātpersonām elektroenerģiju piegādās arī SIA “Win Baltic” un SIA “Baltcom TV”. “Win Baltic” fiksētā tarifa piedāvājums salīdzinājumā ar “Latvenergo” fiksēto tarifu piedāvājumu ir dārgāks, jo jāmaksā arī 2,50 eiro liela ikmēneša abonēšanas maksa. Savukārt biržas cena būs atkarīga no vidējās svērtās “Nord Pool” biržas Latvijas nogabala cenas iepriekšējā mēnesī. “Baltcom TV” ir nosaucis cenas piedāvājumu komplektā ar televīzijas, interneta un tālruņa sakaru pakalpojumiem. Uzņēmuma pārstāvji teic, ka tiekot gatavota arī cena par elektroenerģiju kā atsevišķu produktu.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. šodien saņēmu tarifu piedāvājumu. Tagad man būs jāmaksā tieši 2 x vairāk. Jāskata variants ar svecēm un petrolejas lampu. elektrība jāatstāj veļas mašīnai un ūdens sildīšanai. Nevaru es atļauties tādu greznību, kā elektrība.

 2. esmu pamanījis ka elektrības stabus liek koka kurus pēc pāris gadiem nomaina, bet varbūt būtu vērts likt betona stabus kā padomu laikos tie vēl tgt tur, beigās būtu lētāk..
  paši tērē pa labi pa kreisi un tgt mums jāmaksā un atkal tāpat kā ar cukuru paliks lētak nekas nepaliks tāpat būs dārgs un re kā sabijas ka uz gadu atcēla bet tad teica ka nevar un nedrīkst atcelt cenu kāpumu..
  beigās tas pats baltic to pašu cenu piedāvā tas nozīme ka viss jau tur sarunāts..

 3. Kurā tele studijā SIA Baltkom TV ražo elektrību,un kur ražo SIA Win Baltic.

 4. Latvenergo- jus esat pilnigi NABAZIGAK, atptirit mus visus naudu. Nevajag taisit uzreiz pa visu latviju mainit stabus un ievilkt jaunus elektro tiklu linijas. Pats brinies jusu konta jau tukss, tad izdomat uztaisit palielinat tarifu maksas.

 5. mēs uztaisīsim maksātnespējīgus 99% iedzīvotāju. paldies, ka mūs ievēlējāt!

 6. Līdz ar elektrības sadārdzināšanos, sadārdzināsies pilnīgi viss.

 7. sociāli atstumtais Atbildēt

  kā tad sanāk – ja valsts nodarbojas ar uzņēmējdarbību = ražo el. en. , pie kam akciju sab , Latvenergo nav privātbodīte , bet arī mana daļa , manas intereses ? Simptomātiski , ka Latvijā mājsaimniecības ir lielākais el.en. patēretājs un nevis Ražotājs !!!??? Sekojoši : jānomaina Likumdevējs – likums ,Valdība , ar vienu vārdusakot – jāievieš kārtība ! Nost ar noziedzīgo Neoliberālismu ; latviešu tautai tādi zagļi nav vajadzīgi !

 8. Taukmūļi izmisīgi uzprasās uz kārtējo “13. janvāri”. Varbūt sarīkosim? Bet šoreiz pa pilnu klapi.

 9. elektrība kļūst par luksusa preci.
  Jātaisa eksperimenti un aprēķini, vietās, kur spožu gaismu nevajag jāmēģina sveces. Šķūnim ģeneratoru u.t.t.

 10. Es kaut kā nesaprotu, no kurienes Kārlim Rudzītim sanāk , ka elektroenerģija paLIELINĀSIES PAR 34,7%. Man piemēram, ja tērēju 70kWH mēnesi tad bija jāmaksā 8,15EURO, bet pēc jauniem Latvenergo piedāvātiem tarifiem sanāk- 11.83 EURO. Tātad pieaugums sanāk 45,2%. Paskaidrojiet, ja es kaut ko nesapratu.

 11. Patērētā elektrība par 23,- eiro (pie 427 kwh patēriņa mēnesī.), bet par piegādi pa vadiem 24,- eiro. Vai tad vadi dilst katru mēnesi ? Nopirktu preci ar automašīnu pieved par 3,0- eiro. Elektrību pievest ir 8 reizes dārgāk ? Acīmredzot no jaunā gada elektrību nesīs maisos un ar kājām !

 12. kam mums tāds tirgus ;

 13. Šajā rakstā arī ir samelots.Patiesā realitāte ir daudz ļaunāka,nekā tur viss tiek izklāstīts – par Latvenergo elektrības izmantošanu būs no 2015.g.1.janvāra jāmaksā uz pusi vairāk nekā līdz šim. Blēži grib kārtējo reizi aplaupīt visus iedzīvotājus.

 14. Šajā rakstā arī nav samelots. Nevis par 43% būs elektrības sadārdzinājums, bet gan – tā paliks uz pusi dārgāka. Smadzeņu pūderēšanai -tautas apmuļķošanai -tiek izmantoti skaitļi tikai par vienu pašu elektroenerģiju. Bet Latvenergo klienta maksājumu kvītī skaidri ir norādīts, ka sākot no 2015.g.1. janvāra maksājuma summu veidos: elektroenerģija,sadales pakalpojumi(ST),obligātā iepirkuma komponentes (OIK),PVN (21%). Līdz šim katru mēnesi es maksāju par elektroenerģiju Latvenergo -6,59eur. Bet sākot no 2015.g.1.janvāra man būs Latvenergo jāmaksā 14.02 eur -tas ir lētākais variants, ko man piedāvā.

 15. Ko var tik ilgi Vienotība muļķot tautu – Kāds tirgus, ja ražo viens un transportē viens… Kur tirgus, ja nu vēl kāds starpniekss ar saviem 20%…

 16. Cik var slaukt naudu? Latvenergo tā kā nav tas nabadzīgākais uzņēmums!! Kāsēji un viepļi!

  • Pilnīgi piekrītu -bezkaunīgi kāsēji un nežēlīgi slaucēji ! Vienu gan nekādi nevaru saprast – kādēļ TAS VISS JANDĀLIŅŠ ar to pārdošanu-atpakaļ pirkšanu- atkal pārdošanu bija vajadzīgs ??? Nu te pat man, vecai muļķei biznesā, bija skaidrs jau no sākuma, ka šādā shēmā nekas lētāks nav un nevar būt. Visas šīs mahinācijas,jeb modernāk -shēmas- ir domātas,lai pēc iespējas vairāk noplēstu no tautas.

 17. Nu jopcik,tā jau no cilvēkiem dzīvu naudu smeļ latvenergo,par maz miljonu,vajag vēl lai kādi mūļi uzbarotos tpc ieviesa ko tādu:@

  • smels vēl vairāk miljonu,jo ja parēķina ka cenas būs klāt visam kam saistība ar elektrību tad pat domāt vairs negribas .jāsāk tik krāmēt koferi,labāk normāli dzīvojoš vergs citā valstī nekā pliks un badains patriots Dzimtenē.mēs cīnamies ar vējdzirnavām un tautai rokas ir sasietas,vadošā kliķe to ir panākusi ar saviem ieviestajiem likumiem.

 18. Mjāāā, mums darbā kā reize algas par 30% samazināja, tas laikam lai viss būtu līdzsvarā.

 19. Tātad cenas kāps pilnīgi visam – apkurei, pārtikai utt. Vēlēšanas jau pagājušas… interese zudusi. Artus ievies kārtību, ienes gaismu naftalīna piesūcinātajā 100

  • Muļķis esi, gaidīdams, ka Artuss Latvijā vai, pareizāk, Saeimā, ieviesīs izmaiņas un kārtību. Tāds pats vēzis kā citi, tikai – cita maisiņā.

 20. Var jau redzēt, ka nopelnot milionus vēl ir par maz. Tas jau vairs nav panesams, lūk brīvais tirgus, tikai piedāvātājs ir viens, Apetīte jau rodas ēdot.

 21. Apzog tautu un valdība neko nedarīs ,jo būs no šī sazagtā lielāki nodokļi

  • Paši tādu Saeimu ievēlējāt, tāpēc nav ko atkal gaudot…

   • Nav vis tā ka tādu ievēlējām saeimu.Bij kas vēlejās pārmaiņas,bet diemžēl kā ir tā ir….

   • Tautu nevar vainot, nez vai kāds vispār par tiem jenotiem balsoja. gan jau Cimdars prata iztaisīt “kā vajag”. Dīvainākais, ka vēlētāju skaits esot ievērojami palielinājies -par 240 tūkstošiem, kaut gan praktiski cilvēku skaits Latvijā arvien sarūk. Tāpēc arī nav jēgas piedalīties vēlēšanās.

 22. Lāda tirgus atvēršana?
  2/3 no elektrības rēķina ir dažādi nodokļi,nomenklatūŗas uzturēšanai un kontribūcijas nomaksai

Draugiem Facebook Twitter Google+