×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
24. novembris, 2012
Drukāt

Grieķi protestē pret rasistu uzbrukumiem migrantiem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Simtiem grieķu sestdien, 24.novembrī, Atēnās pievienojušies kreiso grupu izsludinātai demonstrācijai pret arvien biežākajiem rasistiskajiem uzbrukumiem migrantiem, par ko tiek vainota parlamentā pirmo reizi iekļuvusī neonacistiskā partija “Zelta rītausma”.

Vismaz 3000 kreisā spārna aktīvisti un anarhisti piedalījās demonstrācijā, skandējot saukļus pret “Zelta rītausmu”.

“Valdība un nacisti strādā kopā,” dziedāja daudzi protestētāji, virzoties gājienā uz parlamenta ēku.

Pēdējo mēnešu laikā desmitiem migrantu ziņojuši par uzbrukumiem ielās un pat savās mājās, savukārt arodbiedrības saka, ka “Zelta rītausmas” biedri izdara spiedienu uz uzņēmumiem, lai tie atlaistu viesstrādniekus.

Pēc migrantu grupu teiktā, par daudziem gadījumiem netiek ziņots, jo upuri ir pārāk nobijušies vai arī viņus no tā attur policija, kas šādiem gadījumiem nepievērš uzmanību.

ASV vēstniecība Atēnās šomēnes brīdināja amerikāņus uzmanīties no vardarbīgiem uzbrukumiem, kad cilvēki tiek noturēti par migrantiem.

“Visapdraudētākie ASV pilsoņi Atēnās un citās lielajās pilsētās ir Āfrikas, Āzijas, Latīņamerikas vai Tuvo Austrumu izcelsmes,” paziņoja vēstniecība.

“Zelta rītausma”, kas jūnijā notikušajās vēlēšanās ieguva 18 likumdevēju vietas, ir pirmā neonacistu partija, kas iekļuvusi Grieķijas parlamentā.

Partija tiek turēta aizdomās par vairāku uzbrukumu organizēšanu imigrantiem, kuru skaits pēdējā laikā strauji pieaudzis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+