×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
8. jūlijs, 2015
Drukāt

Grieķijas parādus nedrīkst norakstīt, pārliecināts Rinkēvičs (4)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Grieķijas parādus norakstīt nedrīkst, uzskata Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

“Ja tas notiek, tas ir beigu sākums,” Latvijas Televīzijas raidījumā “Sastrēgumstunda” sacīja Rimšēvics. Viņaprāt, norakstot parādus, iestātos domino efekts.

“Tiklīdz sākas parādu norakstīšana, tā ir pavisam cita eirozona,” sacīja Rimšēvičs.

Arī Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds pauda viedokli, ka parādu norakstīšanai ir jābūt sarkanai līnijai. Viņaprāt, parādus norakstīt tieši nedrīkst, jo tam ir domino efekts. Tomēr tas neizslēdz iespēju restrukturizēt parādu.

Kā ziņots, eirozonas glābšanas fonds – Eiropas Stabilitātes mehānisms (ESM) – trešdien paziņoja, ka Grieķija iesniegusi oficiālu lūgumu pēc jaunas palīdzības programmas saņemšanas. Grieķijas lūgums ESM bija pirmais solis, ko eirozonas valstu līderi otrdienas ārkārtas sanāksmē bija pieprasījuši Atēnām pēc nedēļas nogalē notikušā referenduma, kurā valsts iedzīvotāji noraidīja kreditoru priekšlikumus.

Lai iegūtu jauno finanšu palīdzību, Atēnām tagad nepieciešams eirozonas partneriem līdz ceturtdienas naktij iesniegt pilnīgu reformu plānu pirms svētdien gaidāmā Eiropas Savienības samita, kuru bloka līderi noteikuši kā galīgo termiņu, lai glābtu Grieķiju no bankrota un dalības pārtraukšanas eirozonā.

Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs trešdien uzrunā Eiropas Parlamentā pauda pārliecību par spēju ievērot eirozonas līderu noteikto termiņu līdz nedēļas beigām panākt vienošanos, lai novērstu valsts izstāšanos no eirozonas.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. viniem tapat nav no ka atdot.Vajadzeja domat tad,kad tik mazai valstij deva tik milzigus kreditus.Fakts ka Griekija nespes atdot kreditu,un aiz vinam sekos Italija,Spanija,Portugale,un ari Latvija.Un tas ir ES izirsanas sakums.Un vel pielauta kiluda ar sankcijam,kas ES nes milzigus ekonomiskos zaudejumus.Ta iet milzigi liela kuti,kur stiprakie nogruz no siles vajakos,kamer beigas jaiztiek tikai pasiem ar sevi.

  2. 8.JULIJA TV RAIDIJUMA VAREJA REDZET Rimšēviča TOTALO ATPALICIBU ,KALPOJOT KOOMPRADORIEM -VASALIEM

  3. No glaabshanas summas ap 90 procenti aiziet atpkalj privaat banjeru kabataas, tikai 10% paliek caurmeera griekjim. Tas ir rakets, nekas vairaak.

Draugiem Facebook Twitter Google+