×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. septembris, 2015
Drukāt

Grieķijas parlamenta vēlēšanās uzvarējusi “Syriza” (1)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Svētdien notikušajās Grieķijas parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās uzvarējusi kreiso radikāļu partija “Syriza”, grieķu vēlētājiem šādi sniedzot tās līderim bijušajam premjerministram Aleksim Cipram jaunu mandātu īstenot nepopulārās reformas, par kurām panākta vienošanās ar starptautiskajiem kreditoriem.

Ciprs vēlēšanās guvis uzvaru ar negaidīti lielu pārsvaru pār savu tuvāko konkurentu – labēji centrisko partiju “Jaunā demokrātija” -, neraugoties uz neseno dumpi paša partijā, ko izraisīja politikas nostādņu maiņa par 180 grādiem nodokļu palielināšanas un pensiju reformu jautājumos.

Kā liecina rezultāti, kas iegūti pēc 90% balsu apkopošanas, “Syriza” parlamentā, kurā pavisam ir 300 vietu, būs teju vai absolūtais vairākums. Sagaidāms, ka kopīgi ar nelielās nacionālistu partijas spēkiem tiks nodrošināts vairākums likumdevēju sapulcē.

“Ir pierādījies – “Syriza” ir pārāk sīksta, lai mirtu,” vēlēšanu uzvaras demonstrācijā Atēnās, uzrunājot gavilējošos atbalstītājus, svētdien vakarā sacīja Ciprs. “Grieķijas tauta ir devusi skaidru mandātu, lai atbrīvotos no tā, kas mūs tur pagātnē.”

Uzvara Eiropā “izmainīs līdzsvaru”, uzsvēra Ciprs, vienlaikus solot cīnīties pret plaši izplatīto korupciju un bagātību slēpšanu.

“Mums priekšā ir grūtības,” žurnālistiem atzina “Syriza” līderis. “Atlabšana nevar notikt burvju ceļā, bet ar lielu darbu, spītu un cīņu.”

Kā liecina rezultāti, par “Syriza” nobalsojuši 35,53% vēlētāju, bet “Jauno demokrātiju” – 28,05%.

Tas nozīmē, ka “Syriza” parlamentā būs 145 deputāti. Tai pievienosies konservatīvā spārna populistu partija “Neatkarīgie grieķi”, kas jau bija “Syriza” koalīcijas partnere janvārī izveidotajā valdībā.

Saskaņā ar Grieķijas likumiem 250 no 300 deputātu vietām tiek sadalītas starp partijām proporcionāli to iegūtajam balsu skaitam, taču atlikušās 50 vietas automātiski tiek tai partijai, kas ieguvusi visvairāk balsu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. uzvarējis ir KREISAIS NACIONĀLISMS!

Draugiem Facebook Twitter Google+