×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
13. maijs, 2012
Drukāt

Grieķijas prezidents cenšas panākt koalīcijas izveidošanu

griekis

Grieķijas prezidents Karols Papulijs svētdien tiekas ar parlamentā ievēlēto partiju pārstāvjiem, īstenojot pēdējos centienus, lai izveidotu ārkārtas valdības koalīciju un izvairītos no jaunām vēlēšanām.

Papulijs “izsauks partiju līderus centienos izveidot valdību, kurai būs 6.maijā ievēlētā parlamenta atbalsts”, teikts prezidenta biroja paziņojumā.

Izeja no politiskā strupceļa ir jāpanāk līdz ceturtdienai, kad sanāks jaunais parlaments, pretējā gadījumā būs jāizsludina jaunas vēlēšanas, kas tad notiktu jūnijā.

Nesenajās vēlēšanās visvairāk balsu saņēmušo partiju – konservatīvo, kreiso radikāļu un sociālistu – centieni izveidot valdības koalīciju beigušies bez rezultātiem.

Iesākuma prezidents tiekas ar trīs lielo partiju pārstāvjiem, cenšoties viņus pārliecināt, ka valsts intereses prasa, lai partijas sadarbotos nacionālās vienotības valdības ietvaros.

Vēlāk prezidents tiksies ar mazākajām parlamentā iekļuvušajām partijām, arī ar neonacistu partiju “Zelta saullēkts”, apliecināja valsts galvas birojs.

Pastāv zināms optimisms, ka izdosies izveidot konservatīvo, sociālistu un nelielās proeiropeiskās partijas “Demokrātiskie kreisie” koalīciju, vēl sestdien sacīja prezidents.

Šīs trīs partijas varētu izveidot pagaidu valdību, kas darbotos divus gadus un nodrošinātu Grieķijas palikšanu eirozonā, prezidentam sacījis sociālistu līderis Evangels Venizels.

Valdības mērķis būtu “drastiski” uzlabot Atēnu vienošanos ar Eiropas Savienību un Starptautisko Valūtas fondu par daudzu miljardu eiro aizdevuma nosacījumiem, norādījis Venizels.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+