×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2015
Drukāt

Grupas “Martini” pārmaiņu rīts šlāgeraptaujā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No kreisās: Juris Ruskulis (taustiņi, vokāls), Solvita Baumane (vokāls), Elmārs Orols (mūzikas un teksta autors, taustiņi, ģitāra, aranžētājs).

Šlāgeraptaujas pavasara posmā  grupa “Martini” piedalās ar dziesmu “Pārmaiņu rīts”. Šī dziesma ir grupas  veltījums visiem tiem kas ir prom, bet vēlas apciemot dzimtās mājas vai, vēl labāk, atgriezties Latvijā…

Grupā “Martini” ir apvienojušies trīs mūziķi – grupas soliste Solvita Baumane, kas plašāku pazīstama kā “Dziedošo ģimeņu” dalībniece, kad kopā ar Baumaņu ģimeni kļuva par šova 4. un 5. sezonas finālistiem, kā arī 90. gadu top grupas “Austrumeiropa” mūziķi Elmārs Orols un Juris Ruskulis. Solvita jau kopš bērnības dzied kopā ar māsu Ivetu, muzicē Baumaņu ģimenes un Baumaņu kapelas sastāvā un šobrīd ir soliste jaunveidotā grupā ar nosaukumu “Martini”. Elmārs Orols, multiinstrumentālists un dziesmu autors, ir sadarbojies ar vairākiem Latvijā pazīstamiem mūziķiem – Samantu Tīnu, Ivetu Baumani, Ansi Klintsonu, HPM un citiem. Elmārs ar Juri sadarbojas jau vairākus gadus, tāpēc Elmārs, sevi un Juri raksturojot, teic: “Esam novecojuši kopā ar saviem tā laika faniem un atbalstītājiem, bet joprojām esam rokenrolā un esam palikuši pie pārliecības, ka nav jāatklāj jauns ritenis, vienkārši jābūt melodiskām un sirsnīgām dziesmām ar smaidu un ar asarām, jo tas ir pareizākais veids, kā atklāt savas emocijas, pieklauvēt pie citu sirdīm un, iespējams, radīt jaunas patīkamas emocijas.”

Šī ir grupas debija šlāgeraptaujā. “Kas pamudināja? Droši vien iekšā sēdošais nemiera gars,” smejoties nosaka Elmārs. Visu laiku darbojoties mūzikas lauciņā, par grupas rašanos Elmārs filozofiski nosaka: “Dzīve ir kā nebeidzams jaunu ideju un pārmaiņu process, un, iespējams, šis laiks manā dzīvē bija tieši tāds, lai rastos “Martini”.” Lai gan šlāgermūzikas laiciņā ir liela konkurence, Elmāru tas nesatrauc, un viņš filozofiski nosaka: “Ja tas būtu bizness, noteikti konkurence satrauktu. Bet ne jau tas ir svarīgākais. Patiesībā tas ir jauki, ka tik daudz cilvēku atrod laiku un līdzcilvēkus, lai muzicētu, jo mūzika tomēr ir dvēseles barība. Ar ko atšķiramies no citiem? Laikam jau ne ar ko, tādi paši mūziķi vien esam, tikai katram sava dziesma.” Elmārs mūzikas lauciņā darbojas jau vairākus gadu desmitus, tāpēc apzinās, ka radošajai darbībai ir gan savas priekšrocības, gan trūkumi. “Par mūziķi nekad nav viegli būt, vai tas būtu Latvijā vai citur pasaulē. Radošās profesijas vienmēr bijušas grūti ieliekamas kaut kādos standartos. Vai nu klausītājs tevī ieklausās un pieņem, vai ne. Galvenais tomēr ir paša prieks par radīto, visiem jau nekad nepatiksi,” nosaka Elmārs.

Patiesībā izdzirdot vārdu “Martini”, prātā nāk reklāma, kurā teikts – ja nav “Martini”, nav ballītes. Elmārs smejoties atzīst: “Par šo nosaukumu paldies kādai jautrai kompānijai 90. gadu beigās, kad palaikam spēlējām baļļukos.”

Par to, kur grupas dziesmas var dzirdēt, Elmārs smaidot teic: “Mūsdienās laikam jau internets ir īstā vieta, kur visātrāk var atrast sev patīkamo. Bet skanam arī radio, televīzijā. Koncertus pagaidām vēl neplānojam, nav īstais laiks, bet gan jau palēnām…”

Runājot par vasaras radošajiem plāniem, Elmārs atklāj, ka pamatā ierakstīs jaunas dziesmas. “Dziesmas jau sastājušās rindā un gaida savu brīdi, lai dotos pasaulē pie klausītājiem. Iespējams, ka uzstāsimies arī kādos pilsētas svētkos vai citos pasākumos,” nosaka Elmārs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+