Uncategorized

Gulbe: patlaban nav pamata bažām par graudu cenu palielināšanos0

Foto – LETA

Pasaules pārtikas tirgus tendences pagaidām nerada bažas par graudu cenu palielināšanos šogad Latvijā, aģentūrai BNS teica Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra (LTVC) vadītāja Ingūna Gulbe.

Viņa paskaidroja, ka cenas Latvijā nosaka kopējās pasaules tirgus tendences, līdz ar to neatkarīgi no tā, kāda šogad būs labības raža Latvijā, labības cenas būs atkarīgas no kopējās situācijas graudu tirgū pasaulē. Patlaban LTVC rīcībā esošā informācija liecina, ka graudu cenām nav tendences palielināties. “Drīzāk pretēji, patlaban ir redzams, ka tām ir tendence nedaudz samazināties,” sacīja Gulbe.

LTVC vadītāja norādīja, ieilgušais pavasaris un iespēja, ka Latvijā šogad būs slikta labības raža, graudu produktu cenas veikalos nekādi neietekmēs. Cenas var ietekmēt vienīgi labības raža pasaulē kopumā, un pagaidām LTVC nav ziņu, ka tā būs slikta, pastāstīja Gulbe.

Viņa arī atgādināja, kā Eiropā pagājušajā gadā labības raža bija zemāka par vidējo un arī graudu cenas pērn kopumā bija augstākas nekā parasti. Līdz ar to, lai arī Latvijā pagājušajā gadā bija laba labības raža, graudi atbilstoši vidējai cenai Eiropā bija dārgāki nekā gadu iepriekš, norādīja Gulbe.

Jau vēstīts, ka šā gada graudaugu un rapšu raža Latvijā varētu būt vidēji par 20% mazāka nekā pērn. Galvenie iemesli iespējamam ražas samazinājumam – ieilgušās ziemas dēļ būs īsāks veģetācijas periods un pērn rudenī sētie ziemāji, cīnoties ar sniegu un salu, ir novājināti.

LTVC ir izveidots 1995.gadā kā Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūta struktūrvienība. Kopš 2004.gada 1.maija LTVC ir uzdots vākt, apkopot un sniegt Eiropas Komisijai informāciju par noteiktu lauksaimniecības produktu cenām un apmēriem. Iegūtā informācija tiek izmantota lauksaimniecības politikas veidošanai ‒ lauksaimniecības produktu ražošanas un tirgus stāvokļa novērtēšanai, intervences pasākumu pamatošanai un noteiktu lauksaimniecības produktu muitas vērtību noteikšanai.

LA.lv
LE
LETA
Uncategorized
Mihaela Šūmahera “Ferrari” pārdots izsolē par rekordcenu
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Stalone noliedz apsūdzības seksuālā uzbrukumā kā “smieklīgas”
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Berluskoni nebūs jāuztur bijušā sieva, škiroties no 1,4 miljoniem eiro mēnesī
16. novembris, 2017

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Dabā
Dzērienu iepakojuma depozīta projektu mēģina “saplosīt” pirms galīgā lasījuma
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Dreiliņos atgriezies dedzinātājs, ko policija pirms gada nogādājusi psihiatriskajā slimnīcā
10 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Viens no jaunās hokeja halles būvniekiem apsūdzēts par Savisāra kukuļošanu
9 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
RNP “PNB bankas” kontā palikuši 6 miljoni eiro iedzīvotāju naudas
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Dzelzceļa stacijas būvniecība sadārdzinājusies par vairāk nekā 230 miljoniem eiro
9 stundas