Gulbis pārliecinoši iekļūst Delreibīčas turnīra pusfinālā 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis piektdien pārliecinoši sasniedza ASV notiekošā Delreibīčas “ATP World Tour 250” sērijas turnīra pamatsacensību pusfinālu, savā ceturtdaļfināla mačā ar 6-1, 6-4 uzvarot mazpazīstamo spāni Danielu Munjozu de la Navu.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TESTS. Atbildi uz 10 jautājumiem un uzzini, kādu vērtējumu tu iegūtu šajā latviešu valodas testā!

Pirmo setu ar servi iesāka Gulbis, pārliecinoši uzvarot pirmajā geimā. Otrajā geimā latvietis spēja lauzt de la Navas servi, bet pēc trim seta nogriežņiem rezultāts bija jau 3-0 Gulbja labā. Arī pārējās seta izspēlēs pārliecinoši darbojās Gulbis, ļaujot Spānijas pārstāvim uzvarēt vien sestajā geimā. Pirmais sets ilga vien 32 minūtes.

Arī otro setu Gulbis uzsāka ļoti pārliecinoši, uzvarot pirmos divus geimus, bet trešajā triumfēja spānis. Cīņas turpinājumā Gulbja dominance kortā vairs nebija tik izteikta, taču tas netraucēja izcīnīt pārliecinošu uzvaru un iekļūt sacensību pusfinālā.

Gulbis šobrīd ATP rangā ieņem 109.vietu, bet de la Nava rangā ieņem vien 154.vietu. Abi tenisisti dalību sacensībās sāka no kvalifikācijas turnīra.

Kā ziņots, pirmajā kārtā Gulbis otrdien ar 6-1, 6-4 uzvarēja mājinieku sportistu Džeimsu Bleiku, kurš pasaules rangā atrodas 99.pozīcijā un turnīrā piedalījās ar “wild card”. Savukārt otrās kās mačā, kas sākotnēji lietus dēļ tika pārcelts, latvietis ceturtdien saistošā cīņā ar rezultātu 6-4, 4-6, 7-6 (7:4) pieveica ar trešo numuru izlikto amerikāni Semu Kveriju, kuram pasaules ranga 23.pozīcija.

Gulbis šajā turnīrā jau nopelnījis 102 ATP ranga punktus – 12 par kvalifikācijas pārvarēšanu un vēl 90 par pusfināla sasniegšanu.

Turnīra pusfinālā Gulbja pretinieks būs horvāta Ivana Dodiga un vācieša Tomija Hāsa, kurš izlikts ar otro numuru, dueļa uzvarētājs.

Gulbis pamatsacensībās iekļuva, pārvarot trīs kvalifikācijas sacensības kārtas. Pirmajā kārtā Gulbis ar rezultātu 6-3, 6-4 uzvarēja mājinieku Danielu Kosakovski, otrajā cīņā ar rezultātu 7-6 (7:2), 6-4 pārspēja ukraini Iļju Marčenko, bet pēc tam smagā trīs setu spēlē ar 6-7 (4:7), 7-5, 6-4 pieveica vēl vienu ukraini Denisu Molčanovu.

Gulbis vēl pagājušās nedēļas vidū sacentās Eiropā, kad kā īpašā ielūguma jeb “wild card” ieguvējs aizkļuva līdz Marseļas “ATP World Tour 250” sērijas turnīra otrajai kārtai.

Delribīčā Gulbis 2010.gadā izcīnīja pirmo no saviem diviem ATP raudzes tituliem, bet pērn viņš sacensībās tika līdz ceturtdaļfinālam. Tādējādi šogad turnīrā latvietim bija jāaizstāv 45 ATP ranga punkti, kas veiksmīgi izdarīts.