Gulbis sasniedz trešo kārtu Romā 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Romas “Masters 1000” sērijas turnīra otrās kārtas mačā trešdien ar rezultātu 6-7 (1:7), 6-4, 6-3 uzvarēja francūzi Stefanu Robēru.

“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 8

Trešajā kārtā jeb astotdaļfinālā Gulbis tiksies ar pasaules un šī turnīra piekto raketi Davidu Ferreru no Spānijas, kuram pagājušajā piektdienā zaudēja Madrides “Masters 1000” sacensību ceturtdaļfinālā ar 6-7 (3:7), 3-6.

Spēles ievadā abi tenisisti pie savas serves darbojās pietiekami pārliecinoši, tomēr trešajā geimā Gulbim izdevās lauzt pretinieka servi. Seta turpinājumā Robērs arī sāka darboties arvien pārliecinošāk, septītajā geimā iegūstot trīs breikbumbas un izmantojot jau pirmo no tām. Nākamajos geimos pie savas serves īpaši pārliecinošs bija Robērs, rezultātam kļūstot 5-5. Arī nākamajos divos geimos situācija nemainījās, kas sportistiem uzvarētāju lika noskaidrot taibreikā. Tajā Gulbis zaudēja pirmajā divās savās izspēlēs un nonāca iedzinējos ar 0:4, kas vēlāk ļāva francūzim uzvarēt ar pārliecinošo 7:1.

Otrajā setā pirmo lūzumu panāca Robērs, kurš ceturtajā geimā izmantoja vienīgo iekrāto breikbumbu un panāca 3-1 savā labā. Līdzīgi kā pirmajā setā, arī šoreiz viena tenisista pārsvars nebija ilgs, jo jau nākamajā geimā Gulbis ļoti pārliecinoši breiku atguva, bet pēc tam uzvarēja visās četrās izspēlēs pie savas serves un panāca 3-3. Nākamajā geimā Gulbis otro reizi pēc kārtas lauza francūža servi, izmantojot pirmo no divām breikbumbām, bet sekojušajā geimā pie savas serves atguvās no nelabvēlīgā 0:30 un panāca 5-3 sev par labu. Uzvaru setā Gulbis nodrošināja desmitajā geimā, kad atkal uzvarēja visās četrās izspēlēs.

Pirmajos četros izšķirošā seta geimos kortā valdīja ļoti sīva spēkošanās par katru bumbu, kas turpinājās arī piektajā geimā, kura gaitā Gulbis nespēja izmantot vienu breikbumbu. Izrāviens Gulbim izdevās septītajā geimā, kad viņš tika pie iespaidīgām trim breikbumbām un izmantoja jau pirmo no tām. Nākamajā geimā latvietis panāca 5-3 savā labā, bet brīdi vēlāk ar otro piegājienu piekto reizi mačā lauza Robēra servi un nodrošināja uzvaru visā mačā.

Gulbis šonedēļ ATP rangā pakāpies līdz 17.vietai, kas ir viņa karjeras rekords, bet 33 gadus vecais Robērs atrodams pasaules ranga 85.vietā un karjeras laikā nav kāpis augstāk par 61.pozīciju.

Abi tenisisti iepriekš savā starpā nebija tikušies.

Gulbis turnīru sāka otrdien, kad pirmajā setā ar 6-1 pieveica kolumbieti Alehandro Falju, kurš pēc tam maču neturpināja.

Par otrās kārtas pārvarēšanu Gulbis nopelnījis 90 ATP ranga punktus.

Šogad latvietis uzvarējis 23 no 32 ATP līmeņa mačiem, izcīnot vienu titulu un septiņos no desmit turnīriem tiekot vismaz līdz ceturtdaļfinālam.

Tikmēr Robērs šajā turnīrā jau aizvadīja ceturto maču, jo sākotnēji pārvarēja divas kvalifikācijas kārtas, bet pamatturnīra pirmajā mačā ar 1-6, 6-4, 6-1 uzveica citu kvalifikāciju pārvarējušo kolumbieti Alehandro Gonsalesu.

Robērs šajā sezonā sekmīgāko turnīru aizvadīja janvārī Austrālijas atklātajā čempionātā, kad pēc kvalifikācijas pārvarēšanas tika pie trim panākumiem arī pamatturnīrā un viņu apturēja vienīgi brits Endijs Marejs. Bez Melburnas un Romas sacensībām viņš ATP sacensību pamatturnīros šogad vēl ticis vien pie vienas uzvaras.

Trešajā kārtā jeb astotdaļfinālā Gulbi sagaidīs mačs ar Ferreru, kurš izlikts ar piekto numuru. Viņš otrās kārtas mačā ar 6-1, 6-2 pārliecinoši pieveica kazahu Mihailu Kukuškinu.

Gulbis Romas turnīrā spēlē piekto reizi karjerā. 2010.gadā viņš aizkļuva līdz sacensību pusfinālam, bet pērn pēc kvalifikācijas pārvarēšanas zaudēja pamatturnīra trešajā kārtā, tāpēc latvietim jāaizstāv 115 pasaules ranga punkti.