Sports
Citi sporta veidi

Gulbis zaudē setu, tomēr pārliecinoši nospēlē Francijas čempionāta pirmo kārtu0

AP/Scanpix

Latvijas pirmā rakete vīriešu tenisā Ernests Gulbis pirmdien Parīzē sezonas otrā “Grand Slam” turnīra – Francijas atklātā čempionāta – pamatsacensību pirmās kārtas cīņā ar 2-6, 6-4, 6-4, 6-3 uzvarēja Žilu Milleru no Luksemburgas.

Par kvalifikācijas un pamatsacensību pirmās kārtas pārvarēšanu Gulbis nopelnījis jau 70 ATP ranga punktus. Latvietis nākamajā mačā tiksies ar itāli Mateo Beretīni, kurš rangā rodams 96.vietā. Viņš svētdien pirmās kārtas mačā ar 3-6, 7-5, 6-2, 6-1 uzvarēja vācieti Oskaru Oti, kurš ir planētas 156.rakete.

Šī Gulbim ir pirmā uzvara ATP tūres pamatsacensībās kopš pērnā gada ASV atklātā čempionāta.

Jau mača otrajā geimā Gulbis spēja atspēlēt trīs breikbumbas, lai gan tā laikā viņš atradās vadībā ar 40:0. Millera trīs breikbumbas viņam izdevās atspēlēt ar veiksmīgām servēm. Turpinājumā kortā starp abiem tenisistiem bija vērojama diezgan līdzvērtīga spēkošanās, taču lūzuma punkts pienāca sestajā geimā, kad Millers izmantoja vienīgo breikbumbu.

Pēcāk Gulbis nespēja rast nekādus pretargumentus pretinieka servei, turklāt Luksemburgas tenisists bija pārņēmis iniciatīvu, kā rezultātā viņš latvieti vēlreiz nobreikoja astotajā geimā, pirmajā setā uzvarot ar pārliecinošo 6-2.

Millera ierocis vismaz cīņas sākumā bija viņa serve, ar kuras sekmīgu izmantošanu viņš atklāja arī otro setu. Nākamajos trijos geimos tenisisti savas serves nosargāja, bet piektajā geimā Gulbim izdevās tikt pie pirmā breika šajā mačā, nospēlējot teicami pie tīkla. Zīmīgi, ka neilgi pirms uzvaras šajā geimā Gulbis skaidrojās ar tiesnesi, uzsverot skatītāju troksni tribīnēs.

Iniciatīva Gulbja pusē gan pārgāja nosacīti, jo uzreiz nākamajā geimā latvietis panāca 40:0, tomēr pieļāva divas dubultkļūdas, turklāt pēc tam Millers ieguva arī vienu breikbumu. To gan Luksemburgas tenisists neizmantoja, jo viņa pretinieks ar agresīvu cīņu atspēlējās. Neapskaužamā situācijā Gulbis vēlreiz nonāca astotajā geimā, kad Millers, panākdams 40:15, ieguva divas breikbumbas, taču Latvijas sportists tās atspēlēja un geimu noslēdza ar lielisku izspēli, aktīvā cīņā raidot bumbiņu garām pretiniekam.

Millers latvieša servi otrajā setā tā arī nelauza, kas Gulbim veiksmīgi ļāva izservēt setu un tajā uzvarēt ar 6-4.

Trešais sets jau ritēja citādākā gultnē. Otrajā geimā sīvā cīņā zaudējot savu servi, Gulbis bija nonācis iedzinējos ar 0-2, tomēr latvietis parādīja raksturu un uzvarēja nākamajos četros geimos pēc kārtas, divreiz laužot arī Millera servi. Latvijas tenisists savās servēs bija atguvis pārliecību un kļūdas nepieļāva, kas viņam desmitajā geimā ļāva izservēt trešo setu, triumfējot tajā ar 6-4.

Līdz ar to latvietis nonāca vairs tikai viena uzvarēta seta attālumā līdz panākumam visā mačā.

Pirmdienas mačā Gulbis laukumā izskatījās ļoti pārliecinoši. Ceturtajā seta pirmajā geimā viņš smagā cīņā ieguva divas breikbumbas, kas gan palika neizmantotas, bet nākamajā geimā viņš par spīti vienai dubultkļūdai spēja nosargāt savu servi. Salīdzinot ar mača sākumu, Millera serve vairs nebija tika veiksmīga, ko latvietis izmantoja, jo viņš trešajā geimā ieguva breiku, neļaujot Luksemburgas tenisistam uzvarēt pat vienā izspēlē.

Vēlreiz pie divām breika iespējām Gulbis tika piektajā geimā, bet šoreiz tās palika neizmantotas. Līdzīgā situācijā svarīgajā astotajā geimā nonāca Millers, kurš, pie latvieša serves izvirzoties vadībā ar 40:15, nespēja izmanot divas breikbumbas, jo pretinieks spēja tās atspēlēt.

Saistītie raksti

Savu pārākumu Gulbis nodemonstrēja arī nākamajā geimā, kad pie sāncenša serves jau viņš pats panāca 40:15 un spēja izmantot pirmo breikbumbu, nodrošinot uzvaru ceturtajā setā ar 6-3.

Pasaules ranga 160.vietā esošais Gulbis “French Open” pamatturnīrā spēlē jau 12.gadu pēc kārtas. Pamatsacensības Latvijas vīru pirmā rakete sasniedza aizvadītajā nedēļā, pārvarot trīs kvalifikācijas kārtas, par ko nopelnīja 25 ATP ranga punktus. Pēc tam viņš papildus izlozē tika pielozēts pie ranga 34.raketes Millera, kurš turnīrā bija izlikts ar 29.numuru.

LA.lv