×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
27. februāris, 2012
Drukāt

Gultas veļas krāsas atjaunošana

gulta2

“Kā varētu uzlabot krāsu gultas veļas komplektiem? No viena dzeltena pēc vairākām mazgāšanām ir saradušies dažādi toņi. Vai taisnība, ka ir tabletes, ko var pievienot mazgāšanas līdzeklim veļas mašīnā, lai atjaunotu krāsu un veļa atkal izskatītos svaiga? Man tas ir ļoti svarīgi, jo ir kādi 60 komplekti dažādos dzeltenīgos toņos.”
 R.F. Jūrmalā

 

– Lai ilgāk saglabātu krāsu intensitāti, vērts izmantot atbilstošu pulveri vai citu krāsainai veļai paredzētu mazgāšanas līdzekli, kam uz iepakojuma ir norādīts vārds “color”. Universālo pulveru sastāvā ir optiskie balinātāji, kuru ietekmē toņi balē, – norāda sadzīves preču un kosmētikas veikalā “Drogas”. – Mūsu veikalos var iegādāties “Perwoll Color” krāsu atjaunojošo līdzekli “Re-New Effect”, kas ir šķidrā veidā un domāts spilgtas un arī pasteļkrāsas audumiem. Tas atsvaidzina izbalējušos, ļaujot atkal izskatīties kā jauniem. Savukārt melnas krāsas un tumšiem audumiem paredzēts “Perwoll Black Magic” ar “Re-New” efektu. Ar katru mazgāšanas reizi tas atjauno šo krāsu intensitāti.

 

Universālo pulveru sastāvā ir optiskie balinātāji, kuru ietekmē toņi balē.

 

Var izmantot veļas pulveri krāsainai veļai Amway SA8 Colour (piedāvā internetā). Tas efektīvi izņem traipus un spilgtina arī krāsas. Pulvera sastāvā ir komponenti, kas aizsargā veļu no sakrāsošanās.

Veļu atsvaidzina un traipus izņem arī tabletes Domol (var iegādāties veikalā “Drogas”), kas paredzētas gan baltai, gan krāsainai veļai. Sastāvā ietilpst balināšanas līdzekļi, enzīmi (īpašas olbaltumvielas, kas paātrina netīrumu sašķelšanu), silikāti (sargā veļasmašīnu no korozijas un uzlabo mazgāšanas kvalitāti) un krāsvielas. Domol baltās krāsas tabletes izņem, piemēram, sarkanvīna, augļu sulas, tējas un kafijas atstātos traipus, kas jābalina. Zilās tabletes, kurām ir papildus enzīmi, pieveic arī ļoti noturīgus traipus, piemēram, tos, ko rada taukainas mērces vai šokolāde. Līdzeklis efektīvi iedarbojas jau +30 °C temperatūrā. Lietošana: vispirms veļasmašīnas tilpnē ieliek tableti (ar vienu pietiek vienam mazgāšanas ciklam), tad pievieno veļu. Domol nedrīkst lietot vilnas un zīda izstrādājumiem.

 

Ja ar pulveri un traipu izņemšanas līdzekli rezultāta nav, kokvilnas gultas veļu var krāsot.

 

Piemērotas ir tekstila krāsas Marabu Fashion Color, kas paredzētas izmantošanai veļasmašīnā. Tās var iegādāties Radošo darbu galerijā – veikalā (Artilērijas ielā 9, Rīgā) un citos mākslinieku piederumu preču veikalos.

– Iepakojums paredzēts puskilogramam veļas, mūsu veikalā tas maksā Ls 2,90. Jāizvēlas pāris toņu tumšāka krāsa, jo tad ir lielāka garantija, ka audumu izdosies nokrāsot vienmērīgi, – skaidro Radošo darbu galerijas – veikala pārdevēja konsultante Nora Šūmane. – Vispirms nosver veļu, lai konstatētu nepieciešamo krāsas daudzumu (lai audumu nokrāsotu vienmērīgi, veļasmašīnas tilpni nevajadzētu pārslogot). Veļu vismaz 10 minūtes izmērcē aukstā ūdenī. Krāsu un fikasatoru ieber veļasmašīnas tilpnē, tad uzber 1 kg sāls, lai tā nosegtu krāsu. Ja to nedara, krāsa nepieķeras vienmērīgi. Uz sāls uzliek slapjo veļu. Veļasmašīnu uzreiz noregulē 60 grādu mazgāšanas režīmā. Nedrīkst izvēlēties īso vai ekonomisko programmu! Procesam beidzoties, nokrāsoto atstāj veļasmašīnā, ieber nedaudz krāsainai veļai domāta pulvera un atkal ieslēdz mazgāšanas režīmā. Tad mašīnā nepaliek krāsas paliekas un nokrāsotā veļa iegūst vēlamo noturību.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+