Praktiski
Dārzs

Gurķi siltumnīcā nīkuļoja? Jāmaina augsne! 0

Foto-Fotolia

Katru gadu siltumnīcā stādu trīs gurķu stādus – ar to pietiek mūsu ģimenei. Gurķi ir ražīgi. Šogad no sākuma tie auga dūšīgi, tad sāka nīkuļot. Par vēlu ieraudzīju, ka diviem stublājā bija iemetusies puve, tos likvidēju. Stādot siltumnīcā, bedrītē iekaisīju trihodermīnu un satrūdējušus kūtsmēslus. Minerālmēslus nelietoju. Varbūt jāmaina augsne? ALBERTS VALMIERĀ

Dārzkopības institūta vadošā pētniece Līga Lepse spriež, ka gurķu iznīkšanas iemesls varētu būt neregulāra augsnes maiņa. Audzējot zem seguma vienu kultūru, reizi trijos gados substrātu vajadzētu nomainīt – tas ievērojami mazinātu kaitēkļu un slimību izplatību. Kūtsmēsli ir diezgan liels drauds, jo tajos var būt dažādas infekcijas, tāpēc ar šo organisko mēslojumu augsni nevajadzētu uzlabot. Lai to attīrītu un ierobežotu vairāku patogēno mikroorganismu sugu attīstību, ieteicams ik rudeni (septembrī, oktobra sākumā) sēt zaļmēslojuma kultūru – rudzus. Tos zemē iestrādā pavasarī.

Gurķu šķirnēm atšķiras izturība pret slimībām. Tādēļ, izvēloties šķirni, nedrīkst paļauties uz piebildi “izturīga pret slimībām”, vienmēr jānoskaidro, pret kurām tieši. Šķirņu aprakstos slimību ierosinātājus parasti apzīmē ar simboliem.

– Neraugoties uz vēso vasaru, šogad daudzviet siltumnīcās gurķi deva labas ražas, ja augi bija laikus iestādīti, pareizi veidoti, nesabiezināti un audzēti vēdinātā siltumnīcā, – piebilst Līga Lepse.

LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Teļa gaļas rulete ar dārzeņiem
21 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Gruboto ar bietēm un kazas sieru
21 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Svētku burkānkūka ar dzērvenēm
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 3
9 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
9 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
7 stundas