×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
19. marts, 2013
Drukāt

Heinrihsonu darbu izstāde „Trīs draugi” Ventspilī

foto - Letafoto - Leta

Trīs draugi, trīs mākslinieki, trīs domubiedri – viena ģimene. No 20. marta teātra nama „Jūras vārti” 2. stāva izstāžu zāli piepildīs Helēnas, Annas un Ivara Heinrihsonu darbu izstāde. Tikšanās ar māksliniekiem paredzēta 28. martā plkst. 18.00.

Ikviens mākslinieks savā karjerā vairakkārt ir piedalījies grupu izstādēs, kad līdzās citiem autoriem, jāatrod sava individualitāte un tai pašā laikā jāprot atrast sarunas temats kopējai izstādes kompozīcijai. Trīs atšķirīgi un spilgti mākslinieki, dzīvodami zem viena jumta, spējuši saglabāt savu izjūtu spilgtumu un otas triepienos tikai sev piemītošu krāsu un formas izjūtu. Vai atšķirīgais ir tas, kas vieno un papildina? Jautājums ir pieteikts, lai skatītājs ņemtu dalību šajā sarunā un kļūtu par gaidītu sarunas biedru teātra nama Jūras vārti izstāžu telpā.

„Helēna –  spilgtas, tīras krāsas. Visa dzīve zib acu priekšā: portreti un figurālas kompozīcijas – mīlētāji, peldētāji, arī vientuļi dzintara meklētāji, sieviete – trausla kā porcelāns un stipra kā krustā sistais; klusās dabas, ainavas, galvaskausi un rozes. Gleznotāja uzbur īstu dzīves un nāves mistēriju, kur viena ir otras nosacījums.

Anna – Savu darbību radošajā jomā vienmēr esmu saistījusi ar pētniecisko pieeju mākslai un dzīves procesiem. Šobrīd ir kļuvis saistošs un dīvaini interesants mērķis – ceļojums uz vecumu.

Ivars – glezniecība ir nospriegotas domāšanas rezultāts, kas atklājas tēlainā formā. Līniju mudžekļi un šautras ir neapzinātā “es” izpausmes. Gleznojums top par pārdzīvojumu un vienlaicīgi par izpratni. Tajā jūtama it kā zīmējuma un kompozīcijas nepabeigtība, kur kāda līnija no jauna gatava izšauties uz audekla vai papīra.” /www.makslaxogalerija.lv/

Izstādes apmeklējums bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+