“VEF Rīga” galvenais treneris Ramūns Butauts (no labās) VTB Vienotās līgas spēlē starp basketbola klubu ”VEF Rīga” un Maskavas apgabala “Khimki” “Arēnā Rīga”.

“Himki” savu uzvaru sēriju turpina pret VEF 0

Latvijas čempionvienība “VEF Rīga” pirmdien VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) regulārā čempionāta izbraukuma mačā ar 57:75 (20:20, 18:20, 13:17, 6:18) piekāpās Maskavas apgabala “Himki”, ko trenē rīdzinieku kādreizējais treneris Rims Kurtinaitis.

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31

Līdz ar to “Himki”, ņemot kopā visus turnīrus, izcīnījusi jau 26 uzvaras pēc kārtas un nav piedzīvojusi zaudējumus jau kopš oktobra vidus.

Rezultatīvākais “VEF Rīga” sastāvā šajā mačā bija Deriks Nikss, kurš iemeta 15 punktus un izcīnīja septiņas bumbas zem groziem. Savukārt Entveins Robinsons guva 14 punktus, viņam arī astoņas atlēkušās bumbas. Šie abi basketbolisti bija vienīgie no rīdzinieku sastāva, kas sasniedza desmit punktu robežu. Tikmēr “Himki” rindās ar 16 punktiem izcēlās Džeimss Ogastīns.

Abas komandas maču iesāka mazrezultatīvi, jo pēc aizvadītām gandrīz piecām minūtēm rezultāts bija neizšķirts 4:4. Turpinājumā abas komanda uzņēma apgriezienus un darbojās rezultatīvāk, taču cīņā vēl joprojām ritēja punkts punktā, un pirmā ceturtdaļa noslēdzās neizšķirti 20:20, lai gan vēl minūti līdz pārtraukumam rīdzinieki pēc Anžeja Pasečņika precīzā tālmetiena izvirzījās vadībā ar 20:15.

Otrās ceturtdaļas sākumā “Himki” nonāca vadībā ar 24:20, bet turpinājumā vadībā atkal izvirzījās “VEF Rīga”, pēc septiņiem punktiem pēc kārtas panākot 32:28 sev par labu. Rīdziniekiem pēc tam izdevās panākt jau 36:29, bet “Himki” atguvās, nepilnas divas minūtes pirms puslaika pārtraukuma panākot neizšķirtu (36:36) un pēc tam izvirzoties arī vadībā ar diviem punktiem.

Trešās ceturtdaļas vidū “Himki” izdevās panākt 50:42, bet mazāk kā trīs minūtes līdz tās beigām Sergejs Moņa ar precīzu tālmetienu panāca 55:46. Pēc tam rīdziniekiem izdevās pietuvoties līdz četru punktu atstatumam (51:55), bet ceturtajā ceturtdaļā cīņas gaitu jau kontrolēja Maskavas apgabala vienība.

Piecas minūtes līdz pamatlaika beigām Džeimss Ogastīns panāca jau 11 punktu pārsvaru (66:55). Zīmīgi, ka pirmajās septiņās ceturtā ceturkšņa minūtēs “VEF Rīga” bija guvuši vien četrus punktus. Pēdējās pamatlaika minūtēs “Himki” turpināja spēlēt pārliecinoši, palielinot rezultāta starpību līdz 18 punktiem.

Abas komandas šosezon cīnās B apakšgrupā. “VEF Rīga” pašlaik ar sešām uzvarām 13 spēlēs grupā saglabājusi ceturto vietu un turpina saspringtu cīņu par vietu labāko sešiniekā, bet “Himki” ar 14 uzvarām 14 spēlēs ieņem stabilu pirmo pozīciju.

VTB Vienotās līgas regulārajā čempionātā katra komanda savā grupā aizvadīs pa 18 spēlēm. Pēc apakšgrupu sacensībām pa sešām labākajām komandām no katras grupas kvalificēsies izslēgšanas cīņām. Pirmo divu vietu ieguvēji automātiski iekļūs ceturtdaļfinālā, bet 3.-6.vietu ieņēmušās komandas aizvadīs astotdaļfinālu.