Kultūra
Teātris un kino

“Homo Novus”: filma par laiku, kad “zāle bija zaļāka” 16

Publicitātes foto

Septembrī gaidāma Latvijas simtgades spēlfilmas, pārpratumu komēdijas “Homo Novus” pirmizrāde visā Latvijā, bet ieskatu filmas tapšanā var gūt no pirmā filmas treilera, kurš nupat tapis, vēsta radošā grupa.

Tāpat iespēju ielūkoties filmas tapšanā un sajust tai raksturīgo trīsdesmito gadu atmosfēru piedāvā tirdzniecības centrs Galerija Centrs, kurš kļuvis par “Homo Novus” filmas finansiālo atbalstītāju un rezidences vietu laikā līdz tās pirmizrādei.

“Pašlaik norit filmas “Homo Novus” montāžas darbi un februārī plānots veikt atsevišķus piefilmējumus. Kamēr norit šis skrupulozais darbs, gribam aicināt visus interesentus iejusties filmas “Homo Novus” trīsdesmito gadu atmosfērā Galerijā Centrs, kur šī gada laikā plānots organizēt dažādus ar filmu saistītus pasākumus, izstādes, ekspozīcijas un tikšanās ar filmas aktieriem, ” atklāj filmas producents Ivo Ceplevičs, “Film Angels Productions” vadītājs.

“”Armijas Ekonomiskā Veikala” (šodien t/c Galerija Centrs) pamatakmens tika ielikts 1936. gadā, savukārt 1938. gadā veikals vēra durvis saviem apmeklētājiem. Esam lepni ar sava tirdzniecības centra seno vēsturi, tirdzniecības tradīcijām un esam gandarīti, ka atbalstot simtgades filmu “Homo Novus”, sniegsim iespēju cilvēkiem iejusties 20. gadsimta 30. gadumākslā, modē, elegancē, bohēmā,” pauda Zita Siliņa, Galerija Centrs vadītāja.

“Homo Novus” ir par pagātni, par tādu laiku, kad “zāle bija zaļāka”. Par to laiku, kāda bija Rīga un tās mākslinieku aprindas starpkaru periodā. Bet tad, kad es filmas uzņemšanas laikā skrienu pa Smilšu ielas bruģi, samaksāju ormanim pie Sv. Jēkaba baznīcas, izklāju apgleznotos audeklus zem Rīgas pils velvēm, vai ielecu vecajā tramvajā Elizabetes ielas galā, tad liekas, ka tas laiks nav pazudis. Tā ir ilūzija, kur ir patīkami gremdēties,” vērtē aktieris Kaspars Znotiņš, Kurcuma lomas atveidotājs filmā “Homo Novus”.

Romantiskā intrigu un pārpratumu komēdija “Homo Novus” ir latviešu literatūras klasikas ekranizācija, kas ir balstīta uz tāda paša nosaukuma Anšlava Eglīša romāna.

LA.lv