Sports
Futbols

Horvātijas treneris: Pasaules kausa finālā tādas “pendeles” piešķirt nedrīkst4


Horvātijas izlase treniņā piektdien. Foto – AFP/Scanpix/LETA
Horvātijas izlase treniņā piektdien. Foto – AFP/Scanpix/LETA
Horvātijas izlase treniņā piektdien. Foto – AFP/Scanpix/LETA

Pasaules kausa finālspēlē tāds 11 metru soda sitiens, kāds tika piešķirts Francijas un Horvātijas futbola izlašu mačā, nedrīkst tikt nozīmēts, uzskata horvātu galvenais treneris Zlatko Daličs.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka par Pasaules kausa ieguvējiem svētdien otro reizi vēsturē tika kronēti Francijas futbolisti, kuri finālā Maskavā ar 4:2 pārspēja Horvātiju.

Tiesa, kad rezultāts bija neizšķirts 1:1, pirmajā puslaikā argentīniešu tiesnesis Nestors Pitana pēc video atkārtojuma noskatīšanās nozīmēja 11 metru soda sitienu, ko realizēja Antuāns Grīzmans. “Pendele” tika nozīmēta, jo savā soda laukumā ar roku nospēlēja Ivans Perisičs.

“Es nekad nekomentēju tiesnešu darbu, taču Pasaules kausa finālā nedrīkst piešķirt tādus 11 metru soda sitienus,” atzina Daličs. “Tas gan nemazina Francijas uzvaru. Mums mazliet nepaveicās. Varbūt pirmajās sešās šī turnīra spēlēs veiksme bija mūsu pusē, taču šoreiz tā nebija.”

Daličs gan uzslavēja jaunieviesto video tiesneša sistēmu (VAR), norādot, ka tā futbolā ir laba lieta.

“Apsveicu savus spēlētājus. Iespējams, tieši finālā aizvadījām savu labāko spēli Pasaules kausā. Pret tik spēcīgu komandu kā Francija nedrīkst pieļaut kļūdas. Esam nedaudz bēdīgi, tomēr mums jābūt lepniem ar to, ko esam paveikuši,” uzsvēra Daličs. “Atskatoties uz šo turnīru, esmu lepns par komandu.”

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka par Pasaules kausa labāko futbolistu tika nosaukts horvātu zvaigzne Luka Modričs.

“Modričs aizvadīja satriecošu turnīru, tā kā esam ļoti apmierināti, ka viņš saņēma šo balvu. Tā ir vēl viena atzinība visai komandai. Modričs paveica milzīgu darba apjomu un viņš bija pelnījis saņemt turnīra “Zelta bumbu”,” novērtēja Daličs.

Daličs pie Horvātijas izlases stūres stājās vien pērnā gada oktobrī, kad pirms kvalifikācijas cikla apakšgrupu turnīra pēdējā, izšķirošā, mača no amata tika atbrīvots Ante Čačičs.

Speciālists pēc Pasaules kausa par savu nākotni runāt nevēlējās, norādot, ka tagad nedaudz atpūtīsies.
Līdz šim Horvātijas valstsvienība vēl nebija spēlējusi Pasaules kausa finālturnīrā.

LA.lv