×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
15. novembris, 2015
Drukāt

Identificē vienu no Parīzē uzbrukumus sarīkojušajiem teroristiem (VIDEO)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Francijas policija ir identificējusi vienu no Parīzē 13.novembra vakarā uzbrukumus sarīkojušajiem teroristiem.

Uzrucējs ir 29 gadus vecais Omars Ismails Mostefai, kura identitāte tika noskaidrota, noņemot pirkstu nospiedumus no sprādzienā norauta pirksta koncertzālē “Batacalan”, kur tika sarīkots viens no uzbrukumiem.

Francijā dzimušais Mostefai laika posmā no 2004.līdz 2010.gadam ir ticis tiesāts astoņas reizes, tomēr reāla brīvības atņemšana viņam nav tikusi piespriesta.

Parīzes prokurors Fransuā Molēns paziņoja, ka Mostefai 2010. gadā tika iekļauts radikalizēšanas riskam pakļautu cilvēku kategorijā, tomēr līdz piektdienas vakaram viņš “nekad nav ticis saistīts ar teroristu tīkliem”.

Izmeklētāji tagad cenšas noskaidrot, vai viņš bijis Sīrijā, kur karojis džihādistu rindās, atklāja policijas amatpersonas, kuras vēlējās palikt anonīmas.

Policija ir aizturējuši šī terorista tēvu un brāli, kā arī veikusi kratīšanu viņu mājās.

Grieķijas amatpersonas ir atklājušas, ka viens uzbrukumus sarīkojušais terorists, kura Sīrijas pilsoņa pase atrasta notikuma vietā, oktobrī caur Grieķijas Leras salu ieradās Eiropas Savienībā (ES).

Vēstīts arī, ka teroraktos Francijas galvaspilsētā oficiālais bojāgājušo skaits ir 129 cilvēki, bet 352 cilvēki ir ievainoti. 99 ievainoto veselības stāvoklis ir kritisks.

Atbildību par uzbrukumiem, kas notika sešās vietās Parīzē, atbildību uzņēmās džihādistu grupējums “Islāma valsts”.

Uzbrukumos gāja bojā septiņi teroristi, no kuriem seši uzspridzinājās paši.

Molēns iepriekš sacīja, ka uzbrukumā koncertzālē “Batacalan”, saņemot apmēram simt cilvēkus par ķīlniekiem, uzbrucēji minēja Sīriju un Irāku. Koncertzālē teroraktā upuru skaits sasniedzis 89 cilvēkus, teica prokurors.

Viņš norādīja, ka sākotnējā informācija liecina, ka trīs teroristu komandas koordinēja uzbrukumus Francijas galvaspilsētā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+