×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
19. marts, 2012
Drukāt

Iedzīvotāji uzskata, ka valdība kā prioritāti nav noteikusi demogrāfisko problēmu risināšanu

berni_nakotne

Vairākums – 88% – Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka valdība kā savu prioritāti nav izvirzījusi valsts demogrāfisko problēmu risināšanu, liecina pētījumu aģentūras “TNS Latvia” sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu “900 sekundes” martā veiktais pētījums.

Pretējās domās ir 5% iedzīvotāju, kuri uzskata, ka valdība ir kā savu prioritāti noteikusi valsts demogrāfisko problēmu risināšanu, savukārt 7% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Liela daļa respondentu – 42% – uzskata, ka par valsts demogrāfisko problēmu risināšanu ir atbildīgi arī paši iedzīvotāji, retāk – 18% gadījumu – kā atbildīgie norādītas politiskās partijas, un 16% aptaujāto norāda, ka situācija jārisina ES līmeņa politiķiem.

Salīdzinoši retāk kā atbildīgos valsts demogrāfisko problēmu risināšanā Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji norādījuši nevalstiskās organizācijas – 1%, reliģiskās organizācijas – 0,4% vai citus atbildīgos – 1%. Savukārt 3% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Aptauju veikta 13.marta līdz 15.martam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 700 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Kā ziņots, Latvijā izveidota Demogrāfisko lietu padome, kuru vada ministru prezidents un tās mērķis ir veicināt vienotu valsts demogrāfisko politikas izveidi un veicināt tās īstenošanu visos valsts pārvaldes līmeņos. Arī valdības deklarācijā kā viena no prioritātēm ir noteikta Latvijas tautas ataudzes veicināšana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+