Ekonomika
Nauda

Iedzīvotāji varēs noskaidrot savu “finanšu Bruno” tipu0

Foto – Shutterstock.com

Šī gada 29. augustā viesnīcas Gutenbergs restorāna terasē noritēs Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas (LAFPA) sabiedrības izglītošanas kampaņas “Nauda un cilvēks” atklāšana, portālu “LA.lv” informēja LAFPA pārstāvji.

Tās mērķis ir palīdzēt cilvēkiem veidot izpratni par pareiziem savu finanšu plānošanas paradumiem.

Kampaņas laikā tiks prezentēts arī pētījums par iedzīvotāju finanšu plānošanas paradumiem, ko veikuši biznesa augstskolas “Turība” Komunikācijas fakultātes mācībspēki sadarbībā ar pētījumu centru “SKDS”.

LAFPA vadītājs Gints Āboltiņš skaidroja, ka labas prasmes pārvaldīt savas personīgās finanses ir svarīgs priekšnoteikums, lai Latvijā būtu spēcīgas mājsaimniecības, kas veido stabilu un ilgtspējīgu valsts ekonomiku.

“Tomēr virkne pētījumu parāda, ka zināšanas un pieejamā informācija nav vienīgais aspekts, kas nosaka iedzīvotāju rīcību ar personīgajām finansēm – ļoti bieži mūsu darbības ar naudu ietekmē tieši psiholoģiskie faktori un vērtību skala,” teica Āboltiņš.

Tieši tāpēc tika izveidota šāda kampaņa, lai palīdzētu cilvēkiem pārskatīt savus paradumus rīcībā ar naudu un uzlabot tās lietošanas paradumus, norādīja Āboltiņš.

Lai vieglāk un saprotamāk runātu ar iedzīvotājiem par finanšu pratību un uzlabotu cilvēku zināšanas par personīgo finanšu plānošanu, LAFPA ir radījusi Bruno tēlu – cilvēku, kurš mīt ikvienā no mums un ietekmē mūsu rīcību ar naudu.

Bruno parāda piecus dažādus cilvēku tipus, kas raksturo Latvijas iedzīvotāju finanšu paradumus, un ikvienam ir iespēja noskaidrot, kurš Bruno jeb kurš psiholoģiskais tips viņš ir.

Kampaņas laikā ikvienam iedzīvotājam būs iespēja elektroniski izpildīt testu un noskaidrot savu psiholoģisko tipu, kas parāda cilvēka attieksmi pret naudu.

Tāpat ir izstrādāti ieteikumi savu finanšu plānošanai un pratības uzlabošanai, kas izriet no katra konkrētā tipa paradumiem naudas lietošanā.

Saistītie raksti

Kampaņas atklāšana, kā arī LAFPA un biznesa augstskolas “Turība” Komunikāciju fakultātes izstrādātā pētījuma “Nauda un cilvēks” prezentācija notiks 29.augustā plkst.11.30 viesnīcas “Gutenbergs” restorāna terasē.

LAFPA apvieno ārpus banku sektora esošus uzņēmumus, kas iedzīvotājiem Latvijā sniedz finanšu pakalpojumus.

Asociācijas misija ir veidot uzticamu, atbildīgu un uz ilgtermiņa sadarbību vērstu nozares praksi, ko pozitīvi vērtē patērētāji un tirgu uzraugošās institūcijas, vienlaikus respektējot alternatīvo finanšu pakalpojumu sniegtās iespējas ikviena indivīda un sabiedrības brīvai un nodrošinātai attīstībai.

LA.lv