×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
22. septembris, 2013
Drukāt

Iedzīvotāji vienā reizē varēs tikt pie pieciem eiro sākumkomplektiem

LETALETA

No 10.decembra Latvijas Pastā un banku filiālēs iedzīvotāji varēs iegādāties eiro monētu sākumkomplektus desmit latu jeb 14,23 eiro vērtībā, taču vienā reizē iedzīvotājam varēs pārdot ne vairāk kā piecus šādus komplektus.

 

To paredz Latvijas Bankas pieņemtā eiro banknošu un monētu priekšpiegādes kārtība.

Saskaņā ar šo kārtību Latvijas Pasts sākumkomplektus iedzīvotājiem no 10.decembra līdz 31.decembrim tirgos tajās pasta nodaļās, kurās nākamgad tiks mainīti lati pret eiro, tātad 302 pasta nodaļās Latvijas reģionos, kur nav komercbanku filiālļu un iedzīvotājiem nav alternatīvu iespēju mainīt skaidru naudu. Savukārt no eiro ieviešanas dienas Latvijas Pasts varēs pārdot sākumkomplektus iedzīvotājiem paša pasta noteiktajā kārtībā vai arī varēs tos atvērt un lietot monētas kā maksāšanas līdzekli.

Sākumkomplekti iedzīvotājiem būs nopērkami no 10.decembra līdz decembra beigām arī visās banku filiālēs, kas piedāvā skaidrās naudas pakalpojumus. Vienam iedzīvotājam vienlaikus varēs pārdot ne vairāk kā piecus sākumkomplektus. No eiro ieviešanas dienas bankas varēs tirgot sākumkomplektus pašas bankas noteiktajā kārtībā, kā arī varēs tos atvērt un lietot monētas kā maksāšanas līdzekļus. Bankas arī varēs nepārdotos iedzīvotājiem paredzētos sākumkomplektus nodot Latvijas Bankai.

Sākumkomplekti iedzīvotājiem tiks piedāvāti, lai iepazīstinātu viņus ar Latvijas eiro monētām un nodrošinātu pirmā brīža pieprasījumu pēc eiro monētām.

Jau ziņots, ka eiro monētu sākumkomplektā iedzīvotājiem būs divas divu eiro monētas, četras viena eiro monētas, septiņas 50 eiro centu monētas, astoņas 20 eiro centu monētas, septiņas desmit eiro centu monētas, piecas piecu centu monētas, sešas divu centu monētas, kā arī sešas viena eiro centa monētas.

Plānots sagatavot 800 000 gabalu eiro monētu komplektu iedzīvotājiem.

Latvija nākamgad kļūs par 18.eirozonas valsti. Pāreja no latiem uz eiro notiks saskaņā ar oficiālo kursu – viens eiro ir 0,702804 lati jeb 1,42 eiro par vienu latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+