×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. oktobris, 2014
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Iekšpolitiskā prāta deficīts (16)

Foto: LETAFoto: LETA

Kā jau rakstīju iepriekšējā (7. oktobra) “Latvijas Avīzes” numurā, viens no ievērojamākajiem 12. Saeimas vēlēšanu sasniegumiem ir tas, ka Latvijas Krievu savienība (LKS) jeb ždanokieši Saeimā neiekļuva, jo atbalstītāju skaits tam bija par mazu. Kāpēc? Tatjanas Ždanokas “labā roka” Miroslavs Mitrofanovs, kas bija arī ždanokiešu saraksta pirmais numurs, pēc politiskās sakāves teicis: “Latvijas Krievu savienība bija pārāk radikāla, atvērta un godīga uz pārējo fona. Acīmredzot šīs īpašības neatbilst vēlētāju vēlmēm, kas gatavi pieņemt melus un neizpildāmus apsolījumus.” Mitrofanovs paziņojis, ka aizejot no politikas. Avīze “Vesti segodņa”, kuras redaktors P. Kirillovs bija LKS Saeimas deputātu kandidāts, drukā rakstus, kas pauž dažādu krievu organizāciju dalībnieku, atsevišķu aktīvistu un pat savas līdz šim ļoti rosīgās žurnālistes vilšanos. Šo cilvēku secinājumi ir, ka krievi kļuvuši vienaldzīgi, apātiski, vīlušies cīņā, kurai tos skubina. Trūkstot materiāla atbalsta, trūcīgākiem nav naudas, vidēji turīgie piesardzīgi, bagātie uzlūkojot nicinoši. Var teikt pat, ka simptomi tie paši, kas latviešu vidū. Tomēr dziļāk notikumu būtībā spējis ielūkoties politaktīvais Jurijs Aleksejevs: “Patlaban viļņi iet vispārīgas saskaņas virzienā. Tauta nomierinās un spriež tā: “Labāk sēdēšu uz dīvāna un lai par mani domā Urbanovičs­ un Ušakovs.”” (“Vesti”, 8. oktobrī)

Šāds krievu noskaņojuma novērojums it īpaši būtu vērā ņemams tiem, kam Latvijas varā būtu pienākums rūpēties par Latvijas iekšējo politiku, kas satur arī valsts iekšējās drošības organizēšanu.

Ar gandarījumu var uzņemt principā pretlatvisko pasākumu izgāšanos un Aleksejeva k-ga konstatēto krievu cilvēku virzīšanos saskaņas virzienā, varbūt pat integrācijas virzienā. Teiktais nenozīmē, ka Latvijas sabiedrībā nepaliek tieši pretēja virziena propagandisti un organizatori, nodibinājumi un organizācijas. Krieviski tos dēvē: вредители (kaitnieki). Tiem ir nauda un vadītāji arī ārzemēs.

Šajās dienās valdības veidošanas sakarā dzirdēts, ka Nacionālā apvienība esot gatava uzņemties gan Izglītības, gan Iekšlietu ministrijas vadību. Skaidrs, ka tas būtu tikai pareizi, taču tikpat droši, ka koalīcijas citi dalībnieki, visticamāk, nevēlēsies šo sfēru izlaist no savām rokām. Vai tad “Vienotības” bijušais frakcijas vadītājs neilgi pirms vēlēšanām Nacionālo apvienību nepasniedza kā “Saskaņas” otru galu?

Patiesībā valsts iekšējās drošības nodrošināšanai nepieciešama pašreizējās par Iekšlietu ministriju dēvētās iestādes darba satura un vadības racionalizācija. Nacionālās apvienības idejiskā vadībā sajūgā ar izglītības sfēru, kam jānodrošina Latvijas iedzīvotāju pilsoniskā audzināšana.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. … Parak sekli racionalizeta analize sodienas notikumem …!

  … Netiek ieverots NA programmas merenigais piedavajums integracijas lieta, un tas merkis, nacionala valsts, ka vienigais nakosas koruptivas ideologijas un anti globalisma ekonomiskais modelis … un tadejadi pastiprinatais patriotisms ari krievvalodigo jaunatnes vidu, kura labprat integretos, nezaudejot savu indentitati privata dzive… !

  … Vel dzilaka situacijas analize norada uz jauniesu izveli demokratiskai videi – neskatoties uz tas daudzajam bet atrisinasanas iespejamam problemam … !

  … Tik pat dzili izprotot notikuso … katra izglitota cilveka zemapzina, kurs dzivo valsti bez zombejosas varas ideologijas, atmostas viss labais un tikumiskais … !

  … Un svarigakais, ka ar Ukrainas okupaciju un agresiju atklato patiesibu, Kremla agentu propaganda vairs nespej ar ‘LIELO MELU’ palidzibu paturet jauno paaudzi pie ARPARATA IZDOMATAS BIJUSAS KOMUNISTU IMPERIJAS REEKSPANZIJAS MODELA UN TAS AMORALAS UN ASINAINAS PROGRAMMAS !

 2. Iekšlietu ministriju dēvētās iestādes darba satura un vadības racionalizācija Nacionālās apvienības idejiskā vadībā sajūgā ar izglītības sfēru, kam jānodrošina Latvijas iedzīvotāju pilsoniskā audzināšana.
  ————-
  Nu, no šī teikumiņa drusciņ drebulis pār muguru noskrēja…

 3. Prom ar to kuci!

 4. Man no šitās padomiešu samazgas ģīmja murgi rodas.

 5. Loti pareizs,NA projekts, t.i.,veidot koalīcijas kodolu kopā ar reģionu partijām. Ak,Vienotība, nevēlas? Tad,tas nozīmē, lai SK iztaptu? Solvitas vietā, vajadzēja Brigmani ;izbalsot;tad būtu daudzmaz kārtība.Tāpat,dakters Vidiņš ;pārkvalificējies par stukaču?;Savus partijas biedrus ;apliiedams ar samazgām;? Kauns!

 6. Lai tas mitrofānovs paķer līdz to klaburčūsku ždanoku.

 7. Beidziet kustināt mēslus Atbildēt

  Kāpēc tiek intervēta šī šausmīgā Latvijas ienaidniece?

 8. Nu beidziet bāzt tās vecenes bildi avīzē!Nevaru abonēt,jo bērni baidās.

 9. Neķeriet kašķi, strādāsim kopīgas latviskas Latvijas labā!

 10. Labs pārskats, bet šodien par šo jautājumu var teikt jau daudz vairāk. Skaidrs ir tas, ka Saskaņa ir mākslīgi radīts Putina projekts, kam visi krievi sadzīti vienā partijā lai veidotu spēcīgu dūri un neļautu Latvijai attīstīties savā atšķirīgā no Krievijas veidā. Tam mērķim bija arī mesti visāda veida provokātori. Šodien skaidri redzam ka krievi ir dažādi un Saskaņas laiks tuvojās beigām. Putina projekts ir izgāzies, kā ari daudas citas no viņa improvizācijām tautu konstruktora Staļina stilā. Normāla politiska vide Latvijā būs tad, kad krieviem būs izvēles iespējas, proti, parādīsies vairākas, dažādi orientētas partijas. Ja vajag, lai ari sākumā uz krievu elektorāta daļu orientētas. Tādā gadījumā viņas neapdraudēs Latvijas ģeopolitisko nostāju un varēs mierīgi ņemties ar ekonomiku, labklājību un tā t. Domāju ka vēlāk tur parādīsies arī daudz latviešu un mūžīgas spēkošanas beigsies. Tikai tad Latvija strauji aizies uz priekšu un parādīs, kā uz tukšas vietas var celt spēcīgu valsti. Bet līdz tam varu ir jānotur savās rokās par katru cenu. Nedrīkst pieļaut svešiem spēkiem grozīt būtiski svarīgas latviešiem nostājas. Paldies autoram, ka atgādinājis, kā krieviski ir kaitniecība. Laikam nav pienācis vel tas brīdis, kad latviešos pazudīs krieva vasāļa sindroms. Viņiem šķiet ka bez jautājuma: “kā tas būs krieviski” – latviskais neskan.

  • Kā Putina projekts, tas tā varētu būt, bet tikai īsto kaitnieku piesegšanai. Vai tiešām īsts valsts ienaidnieks staigās apkārt ar kaklā uzkārtu uzrakstu- “esmu Latvijas ienaidnieks”? Īstie naidnieki atrodas citos krūmos. Vēl paies daudz gadu, līdz nāks atklātībā to cilvēku vārdi, kuri pret Latviju karo. Būs daudz pārsteigumu, neticības, bet tas vēl ilgi jāgaida. Padomājiet paši, zem kuras partijas izkārtnes jūs darbotos, ja būtu Krievijas aģents???

   • Nevienu vārdu neesmu teicis par aģentiem. Tā ir cita tēma. Bet mainīt vai ietekmēt valsts nākotni var tikai partijas, kas savāc pietiekošu vēlētāju skaitu. Runa iet par to, kā to panākt. Tie paņiemieni ir primitīvi līdz smieklīgumam. To darboņu problēma ir tā, ka starp latviešiem un krieviem sadzīves līmenī nav nekādu konfliktu – notiek normāla lietišķīga sadarbība. Tāpēc jau tiek nemitīgi meklēts ienaidnieka tēls.

    • Tā kā LKS vēlēšanās galīgi viss šķērsām sagāja,viņi uz brīdi malā pastāvēs. Īstais laiks mazliet paurķēties, viņus pakacināt, kādu pagalīti piemest, lai starpnacionālas attiecības uzturētu spriedzē. Varu pat saderēt, ka atradīsies patrioti, kas to visu nokārtos. Tad krievi atkal varēs brēkt, ka viņiem pāri dara un riņķa dancis turpināsies. Iemeslu jau atradīsim.

  • Varu vienīgi piebilst, ka paši saskaņieši vai viņu polittehnologi ir sapratuši partijas politikas pilnīgu atrautību no Latvijas. Lai jau parokas sociāldemokrātijas atraugu bedrē, tas tomēr ir veselīgāk un lietderīgāk par prokrievisko intervenci.

 11. BEZ SAIMNIEKA ESAM Atbildēt

  KAS IR LATVIJA….. KO UTAINIE MEKLEE KASHKUS UN NEBUUS DIVKOPIENU VALSTS.

Draugiem Facebook Twitter Google+