×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
4. jūlijs, 2014
Drukāt

Ielūdz puķu karalienes svētki Nacionālajā botāniskajā dārzā (+FOTO)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vairāk nekā pussimt dalībnieku gadatirgū Nacionālajā botāniskajā dārzā (NBD) piedāvās rožu, dekoratīvo koku un krūmu, ziemciešu stādus, amatnieku darinājumus un pašaudzētu pārtiku, vēsta NBD pārstāvji.

Rožu dienas gadatirgū sestdien, 12. jūlijā, no plkst. 8 līdz 16 būs iespējams iegādāties rožu šķirnes dažādām gaumēm. Varēs nopirkt arī amatnieku darinājumus un pārtiku no lauku sētām, nogaršot siltas uzkodas un dzērienus.

Botāniskais dārzs rīko arī trīs tematiskās ekskursijas. No pulksten 10 līdz 11 ceļojumu pa savvaļas rožu kolekciju vadīs NBD Dendrofloras nodaļas pētniece Dagnija Šmite. No pulksten 11 līdz 12 ar NBD rozāriju iepazīstinās Lakstaugu floras nodaļas zinātniskā asistente Ilma Nereta; tajā pašā laikā ekskursiju “Iepazīsim Latvijas retos un aizsargājamos augus!” vadīs Dendrofloras nodaļas vadītāja Linda Strode un pētniece Dagnija Šmite. Pulcēšanās ekskursijām – pie čūskegles.

No pulksten 12 līdz 14 Rožu dienas viesi varēs vērot senioru deju grupu festivāla “Svētki puķu dārzā” koncertu, kurā piedalīsies dejotāji no Rīgas, Carnikavas, Zvejniekciema, Tukuma, Jelgavas, Sabiles, Priekuļiem, Baložiem, Ikšķiles, Cēsīm, Auces, Bauskas, Mārsnēniem, Salaspils.

Svētku noslēgumā no pulksten 14 līdz 16 dīdžejs Edgars apmeklētājus aicinās pašus uzdejot Puķu ballītē.

Gadatirgus ciemiņi varēs piedalīties dienas tematam atbilstošā radošajā darbnīcā. Mākslas studija “Art Floral Designs” piedāvās apgūt rozes zieda veidošanu no pašcietējošā japāņu polimērmāla. Koktēlnieks Jānis Feldbergs veidos divmetrīgu rozi, kas kļūs par dārza pastāvīgu rotājumu.

Būs iespēja iegādāties izdevniecības “Lauku Avīze” speciālizdevumu “Skaistākās dārza rozes” par jaunām, tradicionālām dārza karalienes šķirnēm un to kopšanu.

Rožu dienā visiem, kuriem vārdā vai uzvārdā ir rozes vārds, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +8
Alūksne +5.7
Daugavpils +9.2
Saldus +13
Liepāja +10.1
Jelgava +13
Ventspils +7.8
Limbaži +7
Madona +8
Rēzekne +7
Draugiem Facebook Twitter Google+