‘Pomponella’
‘Pomponella’
‘Pomponella’

Izcilas dārza karalienes rozes. Iepazīstam skaistākās šķirnes + krāšņa galerija 0

Pasaules selekcionāri un audzētāji ir izveidojuši patiešām izcilu šķirņu rozes. Tās ir gan bagātīgi ziedošas, gan izturīgas pret slimībām (sevišķi tumšplankumainību un miltrasu), tāpēc nav jāmiglo ar augu aizsardzības līdzekļiem. Jaunās rozes daudz nebēdā par krasām diennakts temperatūras svārstībām. Savam kopējam raizes šīs dārza karalienes nesagādās, tāpēc stādus droši var iegādāties arī dārznieks iesācējs.

Vīrietis loterijā laimē 33 miljonus eiro. Tas, ko viņš izdarīja nākamajā rītā, pārsteidza visus 6
Ja Rīga nespēj, tad spēj rīdzinieki. Iedzīvotāji paši ar lāpstām dodas tīrīt krustojumus: “Ja kaut kas nepatīk, ej un izmaini!” 11
TV24
Ekonomists par Kariņa lidojumiem ar privātajiem avioreisiem: “Šis stāsts ir visskandalozākā daļa no lielākas bildes, kur ir bijusi ļoti liela izšķērdība” 114
Lasīt citas ziņas

‘Mystery Girl’ – ļoti skaista tējhibrīdroze, kas jau guvusi plašu atzinību rožu festivālos. Zied ilgstoši, bez pārtraukuma un bagātīgi. Ļoti lieli (15–20 cm diametrā), blīvi pildīti, skaisti veidoti ziedi, kas izvietoti pa vienam vai 1–6 ziediem nelielās ziedkopās, ar patīkamu, spēcīgu aromātu un maigu krāsojumu (citrona un persika sajaukums), izturīgi pret lietu. Kupls, kompakts, 90 cm augsts krūms ar tumši zaļu, glancētu lapotni. Šķirnei piešķirts kvalitātes sertifikāts Parīzē, zelta medaļas Barselonā, Dublinā, Bādenbādenē.

‘Happy Ruby Wedding’ – eleganti, lieli (8–9 cm diametrā), pildīti, spilgti rubīnsarkani ziedi, kam piemīt maigs aromāts. Spēcīgi augošs, kompakts, 75–90 cm augsts krūms ar gariem ziednešiem un tumši zaļām, spīdīgām lapām. Zied atkārtoti, bagātīgi, gandrīz bez pārtraukuma. Piemērota šķirne ziedu griešanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

‘Let’s Celebrate’ – floribundroze ar interesantu krāsu sajaukumu. Sudrabaini balti ziedi ar ceriņkrāsas laukumiem un iesvītrojumiem, vidēji lieli, smaržīgi, pildīti. Bagātīgi ziedošs, 90 cm augsts, ļoti veselīgs krūms ar skaistu, biezu lapotni.

‘King’s Macc’ – ovāli, smaili laškrāsas ziedpumpuri ar sarkanu svītrojumu. Lieli (9–10 cm diametrā), mēreni pildīti ziedi aprikožu krāsā ar krēmīgu tonējumu un dzeltenu laukumu ziedlapiņu stiprinājuma vietā, kā arī ar spēcīgu aromātu. Pilnā plaukumā kausveida ziediem atklājas zieda centrs. Vertikāli augošs, spēcīgs, ap 1 m augsts krūms. Zied bagātīgi un bez pārtraukuma no jūlija līdz septembrim. Šķirne izturīga pret slimībām un salu, labi pacieš karstu vasaru.

‘A Whiter Shade of Pale’ – viena no labākajām Kolina Pīrsa izveidotajām rožu šķirnēm. Krēmīgi rozā pokālveida ziedpumpuri. Lieli (8–10 cm diametrā), pildīti, kausveida ziedi maigi rozā krāsā, tiem raksturīgs spēcīgi piesātināts tējrožu aromāts. Vertikāli augošs (90–120 cm augsts) krūms ar blīvu, tumši zaļu, spīdīgu lapojumu. Lieliska dārza roze ar augstu noturību pret slimībām, labi pacieš karstumu.

‘Neptune’ – lieli (12–14 cm diametrā), pildīti klasiskas formas lavandvioleti ziedi ar sārtu lāsojumu ziedlapiņu malās, lēni plaukstoši, smaržīgi – spēcīgs, salds mežrozīšu un citrusaugu aromāts. Ziedi pārsvarā sakārtoti pa vienam. Spēcīgs, robusts, 100–120 cm augsts, dzeloņains krūms. Ziemcietīga šķirne.

‘Girlguiding UK Centenary’ – interesanti aveņkrāsas ziedi ar lielu, dzeltenu aci centrā, kas ar laiku kļūst balts, un spēcīgu muskatriekstu smaržu. Spēcīgs, 70–80 cm augsts un 60 cm plats krūms. Šķirnei ir teicama izturība pret sēņu slimībām.

‘Lions Ro’ – Kordesa pasaku rožu grupas jaunums. Krēmbalti, ovāli ziedpumpuri. Pildīti, vidēji lieli (7–8 cm diametrā), krēmbalti ziedi ar vieglu aromātu, sakārtoti nelielās ziedkopās pa 3–5 ziediem katrā. Kompakts, vertikāli augošs, labi sazarots, pusmetru augsts krūms ar spilgti zaļām, vidēji lielām, glancētām lapām. Bagātīgi un nepārtraukti ziedoša šķirne, kas piemērota stādīšanai nelielās grupās. Izturīga pret sēņu slimībām, it īpaši pret lapu tumšplankumainību.

‘Out of Rosenheim’ – bagātīgi un nepārtraukti ziedoša šķirne. Tumši sarkani pokālveida ziedpumpuri. Lieli (līdz 9 cm diametrā), blīvi pildīti, spilgti sarkani ziedi, kas noturīgi pret lietu, bet diemžēl bez aromāta. Ziedi sakārtoti nelielās ziedkopās pa 3–5 ziediem katrā. Kompakts, vertikāli augošs, 60–80 cm augsts krūms ar vidēja lieluma glancētām, veselīgām lapām.

‘Artemis’ – spēcīgi augoša un bagātīgi ziedoša krūmrožu šķirne no Tantau nostalģisko rožu grupas. Vidēji (5–8 cm diametrā), blīvi pildīti lodveida ziedi krēmbaltā krāsā ar zaļganu tonējumu uz ārējām vainaglapiņām, aromātiski, sakārtoti lielās ziedkopās pa 5–10 ziediem katrā. Vertikāli augošs, 100–120 cm augsts, veselīgs krūms ar spilgti zaļām, glancētām lapām. Šķirnei lieliska noturība pret sēņu slimībām.

‘La Villa Cotta’ – krūmroze no Kordesa pasaku rožu grupas kolekcijas. Lieli persiku krāsas ziedi, kas saulē neizbalo. Spēcīgs, stāvs, 120 cm augsts krūms ar tumši zaļām, spīdīgām lapām. Zied atkārtoti visu vasaru. Pret slimībām izturīga šķirne.

‘Gartenfreund’ – floribundroze. Spilgti rozā, puspildīti, 5–6 cm diametra ziedi. Stāvs, līdz 70 cm augsts krūms ar tumši zaļām, spīdīgām lapām. Šķirne nebīstas sala, ļoti izturīga pret slimībām.

‘Weg der Sinne’ – floribundroze. Vidēji lieli, vienkārši, violeti ziedi ar dzeltenām putekšņlapām. Kompakts, 60–80 cm augsts krūms, kam lapas līdzīgas parka rozēm. Laba izturība pret sēņu slimībām.

‘Rotilia’ – izturīga poliantroze. Tumši sarkani ziedi. Krūms ir 30–60 cm augsts. Zied ļoti bagātīgi.

‘Pomponella’ – floribundroze (pasaku rožu grupa). Laškrāsas ziedi, kas atgādina miniatūrus peoniju ziedus un ir piemēroti griešanai. Līdz 80 cm augsts krūms. Zied bagātīgi līdz rudenim. Šķirne izturīga pret slimībām.

‘Schloss Eutin’ – smaržīga krūmroze. Pildīti, lašrozā oranžīgi ziedi. Līdz 1,2 m augsts krūms. Šķirne ļoti izturīga pret slimībām.

‘Starlet Rose Eva’ – krūmroze. Vidēji lieli (5–6 cm diametrā), pildīti, rozā ziedi, kas nesmaržo. Krūms ir 1,5–2 m augsts ar tumši zaļām, spīdīgām lapām. Zied bez pārtraukuma visu vasaru. Apstādījumos augus stāda 70 cm attālumā citu no cita. Šķirne ir izturīga pret slimībām.

‘Paprika’ – krūmroze. Spilgti sarkani, vidēji lieli (5–7 cm diametrā), puspildīti ziedi bez smaržas. Krūms 70–120 cm augsts.

‘Hans Gonewein Rose’ – floribundroze. Rozā ziedi, 5–8 cm diametrā, smaržīgi. Kompakts, līdz 120 cm augsts krūms ar spīdīgām lapām. Zied atkārtoti līdz salam. Šķirne izturīga pret slimībām. Dārzā krūmus stāda 50–60 cm attālumā citu no cita.

‘Papageno’ – eleganta floribundroze. Ziedu krāsa raiba – sarkana ar baltām svītrām. Veido stāvi zarotu krūmu. Lapas tumši zaļas, spīdīgas. Ziedi nedaudz smaržo. Krūms 60–80 cm augsts.

‘Aquarell’ – tējhibrīdroze. Ziedi dzeltenīgi ar sārtu apmali, ļoti smaržīgi. Krūms 0,7–1 m augsts.

‘Tatton’ – floribundroze. Ziedi lieli (10 cm diametrā), pildīti, spilgti oranži, ar patīkamu augļu aromātu. Lapas spīdīgas, ādainas. Izturīga šķirne. Augstums 70 cm.

‘Honey Milk’ – floribundroze. Ziedi balti, pildīti, smaržīgi, 8–10 cm diametrā. Krūms 50 cm augsts. Šķirne maz ieņēmīga pret slimībām.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Pārmaiņu vējš virmo gaisā, draudot tevi satvert ar saviem spārniem! Horoskopi 3. decembrim
Kokteilis
Valdis Melderis no sirds aizkustināts par sētnieka rīcību: “Tu esi mans varonis!”
Viedoklis
VIDEO. Mihelsons pamāca Duļevskai, Salcevičai un Stībelim, kā visiem izdzīvot Amerikā par 100 dolāriem, un iedzied Lady Gaga “Poker Face”
Meta un Sniedze – šīs dienas gaviļnieces. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Vīrietis loterijā laimē 33 miljonus eiro. Tas, ko viņš izdarīja nākamajā rītā, pārsteidza visus
Ja Rīga nespēj, tad spēj rīdzinieki. Iedzīvotāji paši ar lāpstām dodas tīrīt krustojumus: “Ja kaut kas nepatīk, ej un izmaini!”
TV24
Ekonomists par Kariņa lidojumiem ar privātajiem avioreisiem: “Šis stāsts ir visskandalozākā daļa no lielākas bildes, kur ir bijusi ļoti liela izšķērdība”
Cilvēkstāsts
“Ir mamma, pie kuras jau gadiem neviens no bērniem nav atbraucis, bet viņa visu laiku gaida” – ikdiena sociālās aprūpes centrā
VIDEO. Atceries! Ja trīs dienu laikā nenotīrīsi savu apsnigušo, ielas malā atstāto auto, būs 350 eiro sods
Lasīt citas ziņas
Kokteilis
Numeroloģes “tulkojums”! Ko nozīmē, ja regulāri pulkstenī pamanu vienādus skaitļus?
Kokteilis
FOTO. Nostrādāts līdz vissīkākajām detaļām! Ieskaties, kādi ēdieni tiek celti galdā mūsu Michelin zvaigžņotajā restorānā “Max Cekot Kitchen”
Kokteilis
FOTO. “Nekad nedomāju, ka jums kaut ko tādu atklāšu!” Adriana Miglāne ļoti patīkami pārsteidz savus sekotājus
Kokteilis
FOTO. “Nostalģija, mazliet ironijas, bet pāri visam – enerģija!” Pašmāju reperis Ozols izdod jaunu albumu un sola pārsteigumus
Kokteilis
FOTO. VIDEO. “Viņa izskatās sensacionāli un visu laiku turas vīra tuvumā!” Keita un Viljams pēc ilgāka pārtraukuma atkal kopā izgājuši sabiedrībā
Kokteilis
FOTO. Slavenības un kino mīļotāji pulcējas Dž.Dž.Džilindžera pirmās spēlfilmas – erotiskās drāmas “Ekstāze” pirmizrādē
Ziemas prieki ir klāt – Rīgā šogad būs trīs distanču slēpošanas trases; šodien atklāj Uzvaras parka trasi
Veselam
Laimīgo pāru noslēpumi: 6 stundas nedēļā, lai nostiprinātu attiecības
Šī ir ir laba, nē – lieliska, diena pārmaiņām! Horoskopi 2. decembrim
Meta un Sniedze – šīs dienas gaviļnieces. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
TV24
“Nauda nesmird…” Adamovičs stāsta par atrasto krievu “Shahed” dronu, kurā ievietots Ukrainā ražots akumulators
Šī ir ir laba, nē – lieliska, diena pārmaiņām! Horoskopi 2. decembrim
Kokteilis
FOTO. VIDEO. Ir jādzird! Iemīļoto mūziķu apvienība “Tev tuvumā” savas Ziemsvētku sajūtas ietērpusi jaunā dziesmā
Arnolds un Emanuels – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Kokteilis
VIDEO. “Visatļautība pārsniedz visas saprāta un arī vājprāta robežas!” Daugavpils mēra “nakts izklaides” rada jautājumus
Kokteilis
FOTO. Grupai “Sudden lights” svētki – koncertfilmas pirmizrāde. Lielās intereses dēļ ieplānoti arī papildu seansi
Kokteilis
FOTO. Lieliski jaunumi! Aktieris Jānis Paukštello jauniestudējumā “Čūsku vārdi” atgriežas uz Dailes teātra skatuves
4 zodiaka zīmes, kas vienmēr noskaidro patiesību
Kokteilis
FOTO, VIDEO. Vienbalsīgs tiesnešu balsojums! Latviešu dejotāja uzvarējusi prestižākajā vogue ballē Parīzē
Kokteilis
VIDEO. Uģis Kuģis atklāj iemeslu, kāpēc savulaik nēsājis higiēniskas paketes
Radikāls islāmists ar garīgās veselības problēmām Parīzē nodūris vācu tūristu
10:02
Pirmajā adventē starp mākoņiem brīžiem uzspīdēs saule. Nokritušie koki satiksmi visvairāk traucē Rīgā un Vidzemē
09:35
Ko mēs nezinājām par cūkām? Cūkas palīdzējušas daudzās vēsturiskās kaujās kā dresēti ierindas karavīri
09:09