×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. marts, 2015
Drukāt

Iepazīstinās ar krāšņo Pērkones tautastērpu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 25. marta līdz 23. aprīlim Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrā būs skatāma Pērkones tautastērpam veltīta ekspresizstāde, vēsta centra vadītāja Lia Mona Ģibiete.

Izstādē varēs apskatīt gan vēsturiskos darinājumus no Liepājas muzeja krājuma, gan mūsdienās tapušo Pērkones tautastērpu un tā elementus.

Vēsturnieku un etnogrāfijas pētnieku neatlaidīgais darbs vēl iepriekšējā gadsimtā pratis atklāt un līdz mūsdienām saglabāt Pērkones tautastērpu, kas īpašs ar sīksvītrotajiem brunčiem un greznajām villainēm. Pārsteidzoši bagāts ar savu dažādību un veidiem, kas krāšņi atklājas izšūto villaiņu variantos.

“Liepājas muzeja krājumos rūpīgi glabātās Pērkones tautastērpa daļas un mūsdienu amata meistaru darinājumi palīdzēs labāk un precīzāk atklāt iespējas tērpties tradicionāli svētkos un citos godos. Dažkārt, atbilstoši videi un laikam, iedvesmas startam varētu noderēt pat neliela daļa vai fragments no saglabātā tautastērpa – tik izsmalcināts un bagāts ir senais tautastērps,” norāda Ģibiete.

Piektdien, 27. martā, Liepājas muzejā, sadarbībā ar Liepājas Tautas mākslas un kultūras centru un Liepājas vispārizglītojošo skolu Mājturības metodiskās apvienību notiks profesionālās pilnveides seminārs “Nemateriālās kultūras vērtības – pieredze un perspektīvas”, kurā aicināti piedalīties Liepājas pilsētas un tuvējo novadu vispārizglītojošo izglītības iestāžu mājturības un tehnoloģiju, vizuālās mākslas un kulturoloģijas pedagogi. Seminārs notiks nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas projekta “Satiec savu meistaru” ietvaros, un tā laikā apmeklētājus iepazīstinās ar ilggadēju tautastērpu darināšanas pieredzi un Liepājas muzeja ekspozīciju “Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+