×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. augusts, 2014
Drukāt

Valdis Melderis par dzīvesveidu un attiecībām: Ieplānoju prieku un progresu

1. “Es izvēlos tikai tādus mērķus, kas ir i

1no5
Foto - Marta PurmaleFoto - Marta Purmale

TRENĒT ATTIEKSMI


Jau 20 gadus strādāju radio, no pirmās dienas. Bieži domā, ka šajā darbā galvenā ir balss, tā jāvingrina. Tomēr daudz vairāk jātrenē attieksme. Svarīgi būt laimīgam un priecīgam. Nevienam nebūsi vajadzīgs, ja iziesi ēterā īgns, sabēdājies, apvainojies uz pasauli, visu laiku tikai sūkstīsies – ceļi slideni, policisti slikti, valstī viss salaists grīstē… Cilvēkiem ir vajadzīga enerģija, viņi ieslēdz radio, lai to smeltos.

Taču to nedrīkst tēlot. Tas nemaz nav iespējams, tembru un intonāciju klausītāji lasa neapzināti. Tikai tad, ja pašam ir labi, arī ēterā tas izklausās labi. Ir tāds ētera likums – Don’t try to be funny, have fun! Nemēģini būt smieklīgs, priecājies.

Mēs cits citam stāstām anekdotes, uzlabojam omu, skatāmies smieklīgus video, lai tajā brīdī, kad sāc runāt mikrofonā, tas būtu jūtams. Līdzīgi notiek, vadot pasākumu. Nevarēšu klātesošajiem iestāstīt, ka jāpriecājas, to prieku varu tikai pielipināt. Ja pats tāds būšu, arī citi pavilksies, citādi ne.

Radio klausītāji reizēm pat vaicā, vai ko speciālu lietojam, ja spējam jau sešos no rīta būt tonusā, starot. Man tā ir īpaša kombinācija. Kolēģis, uz ko prieks skatīties, visbiežāk – Rita Paula. Ēdiens vai dzēriens, kas uzmundrina, piemēram, kafija latte. Ja vēl izdodas piecelties tik agri, lai uz darbu atnāktu kājām vai atbrauktu ar velosipēdu, vispār lieliski. Tomēr biežāk braucu ar taksi. Tajā ir savs labums – ja esmu atvizinājies ar taksometru, atpakaļ nākas iet kājām. Esmu slinks, tādēļ der sevi nostādīt piespiedu situācijā, lai būtu iemesls izkustēties.

  1. “Es izvēlos tikai tādus mērķus, kas ir i
  2. Lutināt sevi rīta agrumā

  3. Nomest atbildības nastu

  4. NOTURĒT KALNU UPI
 I
  5. BŪT ATBILDĪGAM UN ŽĒLOT
 Vis

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+