×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
24. septembris, 2014
Drukāt

Iespēja ielūkoties baleta aizkulisēs

Publicitātes fotoPublicitātes foto

27. septembrī plkst. 12 un 15 Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē pirmizrādi piedzīvos jauna izglītojoša programma visai ģimenei “Baleta pasaulē”, liecina informācija LNO mājas lapā.

Vai zināt, kas ir plié, battement tendu vai pas glissade? Vai zināt, kad pirmo reizi balerīna nostājās uz puantēm un kā dejotājas izskatījās un kustējās pirms simts gadiem? “Baleta pasaulē” skatītāji gūs atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem, ieskatoties klasiskā treniņstundā, kādā ik dienas piedalās katrs baleta mākslinieks. Latvijas Nacionālā baleta vadošās solistes Elzas Leimanes-Martinovas stāstījums un Zanes Raudiņas video projekcijas treniņstundu papildinās ar ieskatu baleta mākslas vēsturē un šodienā.

“Ir svarīgi ieinteresēt bērnus par baleta mākslu, ļaut viņiem mūsu pasauli ieraudzīt tuvplānā. Nākamreiz, skatoties kādu no mūsu izrādēm, viņi jau lūkosies daudz zinošākām acīm. Un varbūt kāds no šiem bērniem lūgs vecākus viņu aizvest uz Rīgas Horeogrāfijas skolu, lai reiz dejotu Latvijas Nacionālajā baletā,” saka paraugstundas vadītāja, Elza Leimane-Martinova.

Iestudējumu veido režisore Elita Bukovska, scenārija autore Gunta Bāliņa un videomāksliniece Zane Raudiņa. Paraugstundu vadīs Latvijas Nacionālā baleta vadošā soliste Elza Leimane-Martinova, tajā piedalīsies jaunās solistes Alise Prudāne, Jolanta Lubēja, Ieva Rācene un Evelīna Godunova. Pie klavierēm – koncertmeistare Natālija Dirvuka.

Nākamās izrādes 29. novembrī plkst. 12 un 15.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+