Ekonomika
Bizness

Iespēja Liepājas lidostā uzpildīt aviācijas degvielu piesaista vairāk klientu0

Publicitātes foto.

Kopš Liepājas lidostā pieejama aviācijas degvielas uzpilde, interese par mūsu lidostas apmeklējumu aug, pauž SIA “Aviasabiedrība Liepāja” valdes loceklis Agris Sprūde. Jau vairākus mēnešus lidostā šo pakalpojumu var izmantot lielās lidmašīnas, bet kopš augusta sākuma ir rasts risinājums arī mazajiem gaisakuģiem, vēstīja portāls “liepajniekiem.lv” un laikraksts “Kurzemes Vārds”.

Kopš maija Liepājas lidostā var uzpildīt JET A-1 markas degvielu. “Šo degvielu lielākoties izmanto komerclidmašīnām un helikopteriem. Arī “AirBaltic” Pilotu akadēmijas gaisakuģus “Diamond” pilda ar šāda veida degvielu,” atzina Sprūde.

Salīdzinoši nesen lidosta sākusi piedāvāt arī AVGAS degvielu privātā aviācijā populāriem mazākiem gaisakuģiem.

Pirmie, kas augusta sākumā izmantojuši šo jauno pakalpojumu, bijuši “Red Bull” aviošova lidaparāti, kas debesīs virs Liepājas pilotāžas trikus demonstrēja festivāla “Summer Sound” laikā.

“Līdz šim ļoti daudzi klienti no tālākām valstīm, kuri interesējās par atlidošanas iespējām uz Liepājas lidostu, no ieceres atteicās, jo tā atdūrās pret to, ka gaisa kuģus šeit nevar uzpildīt ar degvielu, lai dotos mājup vai turpinātu lidojumu. Lielākoties degvielas iegādi un uzpildīšanu lidostās nodrošina privātie uzņēmumi, bet, tā kā privātā sektora uzņēmēji vēl nebija gatavi šādai sadarbībai, Liepājas lidosta šo pakalpojumu ieviesa pašas spēkiem. Lai risinātu degvielas jautājumu, tika veikta pagājušā gadsimta 90. gados izveidotā degvielas uzpildes aprīkojuma pārbūve, civilmilitārās sadarbības ietvaros iegādāts degvielas vedējs, veikta uzpildes sistēmas validācija un daudzi citi ar aviācijas drošību un kvalitāti saistīti procesi, pēc kuriem lidosta bija tiesīga saņemt licenci akcīzes preču noliktavas turētāja darbībai un varēja uzsākt degvielas tirdzniecību,” laikrakstam “Kurzemes Vārds” sacīja Sprūde.

Saistītie raksti

Piemēram, šonedēļ Liepāju ar privātu lidaparātu apciemojuši ceļotāji no Somijas, kuri šeit uzpildījuši arī degvielu, kas viņu plānotā lidojuma realizēšanai bijis obligāts nosacījums.

Tāpat Sprūde pauž, ka reģionālajām lidostām ir būtiska nozīme reģiona sasniedzamībā un attīstībā. “Šī pakalpojuma pieejamība dos savu artavu gan biznesam un tūrismam, gan sporta un kultūras dzīvei Liepājā,” skaidro “Aviasabiedrība Liepāja” valdes loceklis.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Valdība atbalsta likumu, kas ierobežos trešo personu piesaisti nekustamo īpašumu darījumos
12 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Sešās Latvijas pilsētās notiks bezmaksas automobiļu pārbaudes
14 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Naudas veselības nozarei nebūs – kas tālāk?
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Aizmigušu marihuānas audzētāju sita ar koku un steidza griezt kaņepes… 1
6 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: Latvijas futbola izlase beidzot gūst vārtus, tomēr vienalga piedzīvo bezierunu zaudējumu
3 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Jauns čalis, klausies!” Dobelē izglābj jaunieti, kurš gatavojās nolēkt no katlu mājas torņa… 1
4 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Ierodas ukraiņu tautas kalps Zelenskis
9 stundas