Pasaulē
Baltija

Igaunijā ledū ielūzis mikroautobuss ar cilvēkiem; izglābti tikai divi pasažieri0

Foto LETA

Igaunijas rietumu piekrastē starp Munalaidas ostu un nelielo Manilaidas salu Pērnavas līča rietumdaļā ielūzis ledū mikroautobuss, kurā atradās seši cilvēki, un divus no viņiem – sievieti un vīrieti – izdevies izglābt, bet pārējie četri nogrimuši dzelmē.

Ūdenslīdējiem aptuveni pēc trim stundām izdevies atrast un izcelt no ūdens divus noslīkušos, kas abi ir vīrieši. Abu pārējo noslīkušo meklēšana turpinās. Mikroautobuss nogrimis aptuveni 500 metrus no ostas. Jūra šai vietā ir apmēram četrus metrus dziļa.

Glābēji, kas ziņu par nelaimi saņēma pēc divpadsmitiem dienā, ieradās notikuma vietā ar amfībiju un atrada tur 51 gadu vecu sievieti un 41 gadu vecu vīrieti, kas saskaņā ar laikraksta “Postimees” ziņām, sēdējuši mikroautobusa priekšējā sēdeklī. Četri pārējie atradušies transportlīdzekļa aizmugurē un acīmredzot nav paspējuši no tā izkļūt. Izglābtie nodoti ātrās palīdzības mediķu aprūpē un nogādāti Pērnavas slimnīcā, kur viņu stāvoklis stabilizējies.

Kā ziņu aģentūrai BNS pastāstījis Igaunijas Policijas un robežsardzes departamenta Rietumu prefektūras pārstāvis, abi izglābtie bija iereibuši.

Nav skaidrs, kāpēc mikroautobuss braucis pa ledu, jo nekādas ledus trases šai rajonā nav.

Kā Igaunijas sabiedriskajai raidorganizācijai ERR pastāstījis Manilaidas salas iedzīvotājs Marks Sosārs, ledus jūrā vēl ir tik trausls, ka salinieki pa to pat nestaigā. Salā runā, ka mikroautobusā braukusi piedzērusies kompānija un šie cilvēki nav bijuši vietējie.

Pēc Sosāra teiktā, mikroautobuss vispirms devies uz prāmi, kam bija jāatiet uz Kihnu salu, bet pēc tam nez kāpēc mainījis virzienu un izbraucis uz ledus, acīmredzot cerot doties uz Manilaidu.

LA.lv