×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
8. aprīlis, 2015
Drukāt

Igaunijā Reformu partija, SDP un IRL parakstījušas koalīcijas līgumu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Igaunijas premjers Tāvi Reivass

Igaunijas Reformu partija, Tēvzemes un “Res Publica” apvienība (IRL) un Sociāldemokrātu partija (SDP) parakstījušas valdības koalīcijas līgumu, vēsta laikraksts “Postimees”.

Sarežģītās koalīcijas sarunas nāks par labu šo trīs partiju vēlētājiem, kā arī visai Igaunijai, vēl pirms dokumentu parakstīšanas sacīja Reformu partijas līderis un premjera amata kandidāts Tāvi Reivass (attēlā). Kaut arī daži cilvēki sarunu gaitā jauno koalīciju dēvējuši par “kautrības koalīciju”, tagad kautrībai vairs nav vietas, sacīja politiķis. “No šī brīža mums ir jāpieņem sarežģīti lēmumi, jāizdara sarežģītas izvēles un jārod atbildes uz lieliem izaicinājumiem.”

Šodien Reivass iesniegs parlamentam ziņojumu par jaunās valdības izveidošanas pamatu, un pēc tam parlamentam būtu jāizšķiras par to, vai uzticēt viņam jaunās valdības izveidošanas pilnvaras. Ja Reivass šīs pilnvaras saņems, viņš jau vakarā dosies pie prezidenta, lai stādītu priekšā savas jaunās valdības sastāvu.

Reformu partija valdības koalīcijā no 2015. līdz 2019. gadam būs atbildīga par septiņām, bet SDP un IRL – katra par četrām jomām. SDP piedāvājusi partijas priekšsēdētāju Svenu Mikseru aizsardzības ministra amatam, Urvi Palo – uzņēmējdarbības, Indreku Sāru – kultūras un Rannaru Vasiļjevu – veselības un darba ministra amatam.

IRL partijas priekšsēdētāju Urmasu Reinsalu izvirzījusi tieslietu ministra, Svenu Sesteru – finanšu, Marko Pomerancu – vides un Margusu Cahknu – sociālās aizsardzības ministra amatam.

Reformu partiju valdībā pārstāvēs premjerministrs Reivass, ārlietu ministre Keita Pentusa-Rosimannusa un iekšlietu ministrs Hanno Pevkurs, kā arī ekonomikas un infrastruktūras ministrs Kristens Mihals, lauku dzīves ministrs Urmass Krūse, izglītības un zinātnes ministrs Jirgens Ligi un valsts administrācijas ministrs Arto Āss.

Valdība zvērestu nodos rītdien. Pirmā valdības sēde gaidāma ceturtdien pēcpusdienā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+