×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. janvāris, 2012
Drukāt

Igaunijas deputāts aicina valsti neatbalstīt eksportu uz Krieviju

Igaunijas Reformu partijas deputāts Kalevs Lillo pagājušajā nedēļā izraisījis sašutumu uzņēmēju vidū, paziņojot, ka Igaunijai nevajadzētu atbalstīt eksportētājus, kas veic darījumus ar Krieviju.

Lillo, kurš ir arī valstij piederošās Tallinas ostas uzraudzības valdes loceklis, Igaunijas ziņu portāla “Delfi” viedokļu slejā pagājušajā nedēļā rakstīja, ka Igaunijai vajadzētu būt piesardzīgai, neskatoties uz Krievijas kļūšanu par Pasaules Tirdzniecības organizācijas locekli un valsts otru lielāko eksporta partneri. “Mums nevajadzētu izmantot nodokļu maksātāju naudu, lai palielinātu ekonomikas drošības riskus,” rakstīja Lillo.

Viņa paustais viedoklis izraisījis pārsteigumu un sašutumu uzņēmēju un eksportētāju vidū. Bijušais Igaunijas premjerministrs un Silamē ostas īpašnieks Tīts Vehi, piemēram, pauda aizdomas, ka Lillo nav bijis skaidrā prātā, kad paudis šādus apgalvojumus. “Es lasīju šo rakstu un jutu, ka viņš vai nu nesaprot biznesu kopumā, vai nav bijis skaidrā,” sacīja Vehi. Tikmēr loģistikas eksperts un bijušais Igaunijas ministrs Raivo Vare piebilst, ka valsts ekonomika ir atkarīga no eksporta un Krievija vienmēr bijusi viena no Igaunijas piecām lielākajām eksporta partnerēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+