×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
31. maijs, 2013
Drukāt

Igaunijas estrādes somu fotogrāfes izstādē

Foto - publicititātesFoto - publicititātes

No 5. jūnija Latvijas Fotogrāfijas muzeja 2. stāvā būs apskatāma somu fotogrāfes Lindas Marijas Varomas izstāde „Dziedošie kaimiņi”.

26 fotogrāfijās atveidotas Igaunijas estrādes, kuras tiek izmantotas, gatavojoties Dziesmu svētkiem. „Manos darbos estrādes vientuļi gaida savu uzstāšanos neesošai auditorijai. Es stāstu, ka esmu fotografējusi „dziedošos kaimiņus”, taču, kur ir dziesma? Tas ir paradokss, kas caurvijas visā manā darbā,” stāsta autore.
Linda Marija Varoma norāda, ka šīs fotogrāfijas ir tapušas, lai parādītu dziesmas šūpuli, interesējoties gan par estrāžu arhitektūru, gan vēsturi. Igauņi ir dziedoša tauta, un Dziesmu svētki Tallinā tiek rīkoti katru piekto gadu. Tāpat kā latviešu Dziesmu un deju svētki, arī Igaunijas Dziesmu svētki ir iekļauti UNESCO pasaules nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā. „Gandrīz katrā Igaunijas pilsētā un ciematā ir 20. gadsimta vidū celta estrāde. Dziedāšana bija veids, kā sajust nacionālo solidaritāti, it īpaši laikā, kad pie varas bija svešinieki. Dziedāšana bija iespēja sajust igaunisko identitāti,” stāsta izstādes „Dziedošie kaimiņi” autore.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+