×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. februāris, 2017
Drukāt

Igaunijas policija brīdina pārgalvīgos latviešu zvejniekus

Foto - Aldis SāvičsFoto - Aldis Sāvičs

Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienests no Igaunijas policijas ir saņēmis lūgumu brīdināt Latvijas zvejniekus, kuri nodarbojas ar zemledus zvejniecību Pērnavas līcī, jo mainīgais vējš un temperatūras maiņas veicina pastāvīgas ledus stāvokļa izmaiņas. Igaunijas profesionāliem zvejniekiem ir ilglaicīgas zināšanas par ledus stāvokļa novērtēšanu un pārvietošanos uz tā, problēmas rodas, ja ierodas cilvēki no citurienes.

Saskaņā ar policijas informāciju, pagājušo nedēļu Pērnavas līcī notika divi nopietni nelaimes gadījumi, kuros izglābti astoņi Latvijas zvejnieki. Vienā no gadījumiem zvejnieki pa ledu pārvietojās paštaisītu motociklu un ragavām, bet otrā ar sniega motocikliem, kas ielūstot nogrima arī ar personīgās mašīnas atslēgām.

Pērnavas policijas iecirkņa priekšnieks Andres Sinimeri norāda, ka katru gadu situācija paliek aizvien nopietnāka.

“Gadu gaitā vispārējais nelaimes gadījumu skaits ir samazinājies, taču Latvijas zvejnieki ir no jauna parādījusies riska grupa. Katru gadu pieliekam lielas pūles, lai informētu sabiedrību par plāno ledu un ielūšanas iespējām, taču tikko cilvēks ir uz ledus, mēs varam būt pārliecināti, ka notiks nelaimes gadījums. Nav droša ledus! Kāpšana uz ledus sevī ietver savas un citu dalībnieku dzīvības glābšanu. Ir ļoti svarīgi novērtēt ledus stāvokli. Cilvēki, kas atbrauc no citām valstīm, piemēram, Latvijas, nevēlās atgriezties mājās ar tukšām rokām un uzņemas nevajadzīgu risku,” saka Igaunijas policijas pārstāvis.

Policijas statistikas skaitļi par izglābtiem Latvijas zvejniekiem nav glaimojoši: 2014.gadā – viens cilvēks, 2015.gadā – viens cilvēks (papildus no dreifējoša ledus gabala izglābti 54 cilvēki, kur 1/3 bijuši Latvijas zvejnieki), 2016.gadā – septiņi cilvēki, 2017.gadā – astoņi cilvēki.

Igaunijas policija Latvijas zvejniekiem iesaka:

Ja jums ir problēmas, vai arī redzat kādu citu šādā situācijā, zvaniet 112.

Apģērbties atbilstoši un pienācīgi salikt savu aprīkojumu. Ievietojiet pilnībā uzlādētu mobilos telefonus ievietojiet ūdens necaurlaidīgā plastikāta maisiņā, kā arī vienmēr paņemiet līdzi glābšanas piederumus. Cilvēki, kas nav apguvuši glābšanas iemaņas, nedrīkst kāpt uz ledus.

Atrodoties uz ledus, vienmēr līdzi jābūt personīgiem ledus irbuļiem.

Ņemiet līdzi navigācijas ierīces (GPS vai kompasu).

Nekad neejiet makšķerēt vienatnē. Pārliecinieties, ka ģimenes locekļi vai draugi ir informēti par zvejošanas plāniem un atgriešanās laiku.

Izvairieties no teritorijām, kur ledus stāvoklis nav nosakāms. Izvairieties uz ledus lietot braucamlīdzekļus.

Ja neesat vietējais, lūdziet padomu vietējiem zvejniekiem, kā arī izmantojiet teritorijas, kur ar zveju nodarbojas vietējie zvejnieki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+