Pasaulē
Baltija

Igaunijas premjers ar Merkeli pārrunās Eiropas nākotni un tās vērtības 16

Foto – AFP/LETA

Komentējot nākamnedēļ gaidāmo Vācijas kancleres Angelas Merkeles vizīti Igaunijā, šīs valsts premjerministrs Tāvi Reivass sacīja, ka tā apliecina labās abu valstu attiecības, kas pastāv jau 25 gadus.

Merkele 24.-25.augustā uzturēsies vizītē Igaunijā. Divu dienu vizītes laikā Merkele tiksies ar Reivasu un Igaunijas prezidentu Tomasu Hendriku Ilvesu. Pēc Merkeles un Reivasa tikšanās trešdien gaidāma kopīga preses konference.

“Tā kā jau septembra vidū Bratislavā notiks Eiropas Savienības līderu samits, Eiropas Savienības nākotne noteikti būs mūsu tikšanās galvenais temats. Pamata jautājumi ir par to, kurp dodas Eiropa, kādas ir vērtības, ko mēs godājam un aizstāvam, un kādas izvēles mums jāizdara tuvākajā laikā, lai savienība būtu spēcīga un funkcionējoša,” Reivasa teikto citēja viņa preses dienestā.

“Tādēļ Lielbritānijas izstāšanās [no Eiropas Savienības], Eiropas drošība un situācija Eiropas Savienības kaimiņos, protams, arī būs uzmanības lokā,” piebildis Igaunijas premjerministrs.

Saistītie raksti

Reivass pēdējā laikā vairākkārt ir ticies ar Merkeli un aicinājis viņu vizītē apmeklēt Igauniju. Pēdējā abu valstu līderu tikšanās bija šogad maijā, kad Reivass pēc Merkeles personīga uzaicinājuma apmeklēja Vācijas valdības sēdi Mēzebergā. Igaunijas premjers kļuva par pirmo ārvalstu vadītāju, kam dota tāda iespēja. Sēdes laikā Reivass prezentēja ziņojumu par modernu valsti un kiberdrošību, iepazīstinot ar Igaunijas elektroniskās valsts pārvaldes sistēmu un valsts pieredzi kiberdrošības organizēšanā.

Janvārī Reivass ar Merkeli tikās Minhenes pievārtē, kur viņi pārrunāja ar Eiropas drošību saistītus jautājumus un Reivass Merkelei pateicās par to, ka viņa kļuvusi par līderi Eiropas krīžu risināšanā.

LA.lv